Twitter’da dikkat çeken kariyer hesapları

0

GTY_looking_at_computer_ml_140228_33x16_1600

Artık kariyer Twitter’da çiziliyor. İş bulmak veya yeni bir işe girmek isteyenler en güncel ilanları Twitter’daki kariyer hesaplarını takip ederek geleceklerini hazırlıyor.

Üniversiteler sona erdi; son tatiller de yapıldıktan sonra hummalı bir iş arayışı başlayacak. Gençler kariyerlerini çizmek için her geçen gün daha fazla sosyal medyayı kullanıyorlar. Sadece gençler değil; yeni iş kurmak isteyen girişimciler veya kariyerine yön vermek isteyen yetişkinler de Twitter üzerinde araştırmalar yapıyor.

Siz de kariyerinizi Twitter’da çizebilirsiniz. Artık şirketler Twitter’da özel olarak oluşturdukları kariyer hesaplarından gençlere hem iş tavsiyeleri veriyor hem de açık iş olanaklarını haber veriyorlar. Ayrıca birçok kariyer sitesi de Twitter hesaplarından çalışan arayan şirketleri iş arayanlarla buluşturuyor. İşte bu Twitter hesaplarından bazıları…

@kariyernet: Türkiye’nin en gelişmiş iş arama hesaplarından biri olan Kariyer.net, en güncel ve çok farklı sektörlerden iş ilanlarını bulabileceğiniz Twitter hesaplarından biri.

@Yenibiris: Aklınızda kariyerinizle ilgili tüm soruları; doğru tavsiyelerle bu hesapta bulabilirsiniz.

travel_tech

@secretcvcom : Twitter sayfasında ağırlıklı olarak iş ilanlarına yer veren hesapta, web tasarımından muhasebeye mühendislerden öğretmenlere kadar geniş bir skalada kariyer çizilebilir.

@elemannet: 240 bine yakın firmanın yer aldığı ve 20 bin kadar aktif iş ilanının bulunduğu hesapta, ilanların özelleştirilmiş görsellerle verilmesi daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor.

@AdeccoTurkiye : Uluslararası bir insan kaynakları şirketi olan Adecco’nun Türkiye ofisinin Twitter hesabı.

@engelsizkariyer : Türkiye’nin engelli iş gücü kaynağı olan Engelsiz Kariyer’in Twitter hesabı, engellilerin toplumda daha kolay kariyer edinmeleri için önemli bir sosyal platform görevi görüyor.

Cevap bırakın