Twitter hisselerinde sürpriz yükseliş!

0

ekran_resmi_2016-11-09_23_48_04

Sosyal medya şirketi Twitter, ABD Başkanlık Seçimleri sonrasında borsada büyük bir yükseliş trendi içinde. İşte detaylar…

Teknoloji dünyasında en çok konuşulan konuların başında ABD Başkanlık Seçimleri ve yeni Başkan Donald Trump geliyor. Uzun bir maratonun ardından ABD halkı kararını verirken yansımalar da çokyönlü şekilde görülüyor. Finans piyasaları üzerindeki etkiler de bu noktada dikkat çekici seviyede. ABD’de teknoloji şirketleri özelinde birçok dev markanın hisse değerinde düşüş görüldü. Bu şirketlerden bazıları;

Apple, Alphabet(Google), Microsoft, Amazon, Facebook, IBM, Netflix, Intel, Tesla, Paypal, Ebay, Shopify, GoDaddy, Twilio, Oracle, Lenovo, HP Inc, Hewlett Packard Enterprise, Dell, Salesforce, VMware şeklinde devam ediyor. Düşmeye devam eden hisseler teknoloji şirketlerinin yatırımcıları açısından adeta bir şok dalgası yarattı. Öte yandan bazı sürpriz gelişmeler de yok değil. Örneğin Twitter cephesinde borsadaki hisse senetlerinde önemli bir artış yaşandığı görüldü.

Seçimler sırasında milyonlarca tweet’in atıldığı, adeta ‘küresel bir megafon’ rolü üstlendiği görülen sosyal medya şirketinin önemli bir toparlanma yaşadığı açık. Haberin devamında Twitter hisselerindeki ani yükseliş dikkat çekici.

ekran-resmi-2016-11-09-23-48-10

Facebook düşerken Twitter’ın yükselmesi son dönemde borsa özelinde pek de alışık olunmayan bir tablo olarak kayıtlara geçti.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Ek bilgi: En üstte Twitter CEO’su Jack Dorsey.

Cevap bırakın