Twitter ‘geri al’ özelliğini test etmeye başladı

0

Tweet’leri geri alabilme imkanı sunan ‘undo’ adındaki özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Sosyal medya platformları arasında adından sıkça söz ettirmeyi başaran Twitter’ın kullanıcılarına gönderdikleri tweet’leri geri alabilme imkanı sunan ‘undo’ adındaki özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Twitter, Undo (Geri Al) butonu ile tweet’lerinizi paylaştıktan sonra bir yazım hatası ya da eklemek istediğiniz bir durum olduğunu gördüğünüz zamanlarda gönderileri geri alarak düzeltip tekrar paylaşmanıza imkan verecek.

Tweetinizi paylaşmaya karar verdikten sonra geri sayım ekranı çıkacak, eğer size verilen süre içerisinde tweetinizde bir yanlışlık olduğunu düşünürseniz iptal edebilme imkanınız olacak. Tweetinizde bir hata olduğunu düşünmediğiniz zamanlarda sürenin bitmesi ile tweetiniz direk paylaşılacak.

Geri alma özelliği, başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformlarında ilerleyen zamanlarda gelecek özellikleri tersine mühendislik yöntemi ile bulan Jane Manchun Wong sayesinde fark edildi.

Geliştirilme aşamasında…

Undo (Geri Al) özelliği şu an da geliştirilme aşamasında biliniyor. Twitter’ın bu özelliği kullanıcılarına ne zaman sunacağı hakkında net bir bilgi yok.

Uzun süredir, diğer sosyal medya platformlarında etkin bir şekilde kullanılan gönderileri düzenleme özelliğinin Twitter’a da gelebileceği kaydediliyordu.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın