Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter Flipboard’ı satın almayı planlıyor

  Twitter Flipboard’ı satın almayı planlıyor

  filip-3Flipboard, kişiye özel bir dergi uygulaması. Tek bir yerden haberleri, ilgilenilen makaleleri takip etmeyi sağlıyor, ayrıca haber, fotoğraf ve video paylaşımına olanak tanıyor. Türkiye’de de hatrı sayılır bir kullanıcı kesimine hitap eden Flipboard’ın dünya genelinde 60 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu belirtiliyor. Mikro blog ağı Twitter’ın, Flipboard ile ilgilendiği ve reklam gelirlerinin artırmak için makale paylaşım uygulamasını bünyesine katmak için görüşmeler sürdürdüğü iddia edildi.

  Twitter’ın Flipboard için 1 milyar doları gözden çıkardığı ve görüşmelerin 2015 yılının başından beri devam ettiği kaydedildi. Twitter, Flipboard’ı satın alarak markaların içeriklerini farklı bir platform taşımak istiyor. Bu sayede hem uygulamanın Twitter’ın itikleyici gücü ile daha da gelişmesine hem de Flipboard üzerinden yeni gelir modellerinin oluşturulması olanak sağlanması planlanıyor. Twitter’ın hali hazırdaki küresel reklam gelirleri hedeflerin çok gerisinde. filipKonuyla ilgili olarak her iki taraftan da herhangi bir açıklama gelmezken Twitter’ın ödemeyi 1 milyar dolar tutarındaki hisse senedi şeklinde yapacağı dile getiriliyor. Kaynaklardan elde edilen bu bilgilere ek olarak Yahoo ve Google’ın da Flipboard ile ilgilendiği konusu gündeme gelmiş durumda.

  Flipboard’ın dünyanın en önemli internet ve yazılım şirketleri tarafından ilgi görmesinin önemli nedenlerinden biri Ocak ayından beri markaların kendi içeriklerinin sunulmasının önünü açan Promoted Items özelliğinin yakaladığı başarı. Bu özelliğin devreye girmesi ile birlikte kullanıcı sayısı hızla yükselen Flipboard, bu nedenle marka değerini de artırmayı başardı.

  Şirketin Twitter tarafından satın alınıp alınmayacağı konusunun önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN