Twitter Fleets nedir, nasıl kullanılır?

0

Kısa süre önce tanıtılan Twitter Fleets özelliği ile bir sosyal ağ daha Hikayeler görüntülemeye izin veriyor, peki Fleets nedir, nasıl kullanılır, nasıl paylaşım yapılır, inceleyelim.

Twitter Fleets nedir?

Doğrudan zaman akışının en üstüne eklenen Fleets , kullanıcıların, yalnızca platformun diğer kullanıcıları tarafından 24 saat boyunca görüntülenebilecek metinleri, tweet’leri paylaşmalarına, videolar ve fotoğrafları yayınlamalarına olanak tanıyor.

Twitter yazarlarına onları görüntüleyen hesapların bir listesini sunduğu için yayınlanan Fleets’in izleyicilerini takip etmek bile mümkün oluyor. Henüz yapmadıysanız, aşağıda nasıl Fleets gönderilir, adım adım anlattım.

Twitter Fleets özelliği ile bir sosyal ağ daha Hikayeler özelliği kazandı, peki Fleets nedir, nasıl kullanılır, nasıl paylaşım yapılır, inceleyelim.

Twitter Fleets nasıl kullanılır, nasıl fleet gönderilir?

Hikayeler sunan tüm sosyal ağlarda olduğu gibi, Twitter Fleets de uygulamanın ana sayfasındaki akışın en üstünde yer alıyor. İlk fleet’inizi yayınlamak için, en solda artı simgesinin çıktığı profil resminize tıklayın.

Açılan pencerede, fleet’e ekleyeceğiniz içeriği seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, Fleets akıllı telefonunuzun film rulosunda açılır, ancak ekranın alt kısmında görüntülenen özel menüyü sağa veya sola kaydırarak istediğiniz içeriği seçebilirsiniz. Fotoğrafların yanı sıra, anında metin gönderebilir, fotoğraf çekebilir veya video kaydedebilirsiniz.

İçeriğiniz hazır olduğunda, önizlemek için Bitir’e dokunun, ardından ilk hikayenizi Twitter’da göndermek için Fleet Yayınla’ya dokunun. Ardından, ekranın sol üst köşesinde görüntülenen küçük çarpıya basarak yayın penceresini kapatabilirsiniz.

Fleet’lerinizde herhangi bir tweet yayınlamanın da mümkün olduğunu unutmayın. Bunu yapmak için bir tweet’teki paylaş düğmesine basmanız yeterli, daha sonra buradan fleet’e aktararak düzenleme yapabilirsiniz.

Twitter’da fleet silme

Yanlışlıkla ya da henüz bitirmeden bir fleet yayınladıysanız, hikayeyi çok kolay bir şekilde silebilirsiniz. Bunu yapmak için, yayınlanan fleet’i açın ve sağ üstte aşağıyı gösteren küçük oka dokunun. Burada Fleet’i Kaldır seçeneğini göreceksiniz.

Twitter Fleets özelliği ile bir sosyal ağ daha Hikayeler özelliği kazandı, peki Fleets nedir, nasıl kullanılır, nasıl paylaşım yapılır, inceleyelim.

Fleet’leri izleyenleri görüntüleme

Kimin okuduğu, içeriğini görüntülediği veya paylaştığınız bağlantıya tıkladığını bilmenin mümkün olmadığı tweet’lerin aksine, fleet’leri hangi kullanıcıların görüntülediğini bilmek mümkündür.

Bunu yapmak için fleet’inizi açın. Altında, hikayenizi görüntüleyen son kişiler görünmelidir. Bu listeye dokunarak, fleet’lerin izleyicilerine ayrılmış menüyü geçerek içeriğinizle etkileşime giren kişilere genel bir bakış atabilirsiniz. Tanıdık geldi, değil mi? : )

Belirli hesapların fleet’lerini gizleme

Belirli hesapları takip ediyor, ancak fleet’lerini görmek istemiyorsanız, onlarsız da yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir hesabın fleet’lerine basılı tutun ve onu gizleme ibaresine dokunun.

Karşınıza gelecek ekranda fleet’leri ya da hem tweet’leri hem fleet’leri gizleme seçeneği olacaktır.

Cevap bırakın