Twitter, deneyim geliştirme odaklı Symte’i satın aldı

0

Popüler mikro blog ağı Twitter, Symte’i bünyesine katarak uzun bir aradan sonra şirket satın aldı. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Twitter, 2016’daki Yes, Inc. satın alımı sonrası bir ilk olarak 2014’te kurulan Symte’i bünyesine dahil etti. Symte, kullanıcı profillerini online taciz ve spam’den korumaya yönelik araçlar sunuyor.

Henüz finansal şartları açıklanmayan satın alım, mikro blog ağının online taciz ve spam’in önlenmesine yönelik bir adımı olarak nitelendirilebilir.

Smyte’nin Indiegogo, GoFundMe, Musical.ly, TaskRabbit, Meetup, ThredUp, YouNow gibi halihazırdaki müşterileri de böylelikle Twitter müşterileri haline dönüşmüş oldu.

Öte yandan Smyte’in müşterilerine API erişimini kapattığı belirtiliyor. Bu da sayılan platformlar açısından yeni bir güvenlik krizi doğurmuşa benziyor. Çünkü, konu bir süre boyunca sosyal medyada yüksek sesle dile getirildi.

Bu noktada beklentiler Smyte açısından fişin çekilmesi ve tüm ekibin Twitter odağında çalışmalar yürütmeye başlaması şeklinde.

Yeni adımlar yolda…

Twitter’da kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik çok sayıda adım atılmasına karşın online taciz, nefret söylemi ve şiddet içerikli paylaşımların sayısı sürekli olarak artıyor. Sadece metinsel paylaşımlarda değil, multimedya (fotoğraf, video, vb) tarafta da ciddi sorunlar olduğunu belirtmek mümkün.

Bu noktada kapsamı her ne kadar artırılsa da yetersiz olan Twitter kullanıcı deneyimi çalışmalarının yeni bir stratejiyle şekillenebileceği belirtiliyor. Konuya dair gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın