Twitter da yasakladı!

0

İlk önce Google, sonra Facebook derken Twitter da kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı. İşte detaylar…

Buraya tıklayarak geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız ilk ayrıntılarını görebileceğimiz beklenti nihayet gerçekleşti; Twitter, kripto para reklamlarının kendi platformu için yasaklandığını duyurdu. Bitcoin dahil tüm kripto para reklamları, artık Twitter’da görülemeyecek.

Gelişme, aslında bekleniyordu, ancak başta popüler kripto para birimi Bitcoin olmak üzere hemen hemen tüm dijital paralarda büyük düşüşlere neden oldu.

Öte yandan kripto paraların, bu alanda yatırım yapmak isteyen kimseler için ciddi bir dolandırıcılık potansiyel sergilediği de gözlerden kaçmıyordu. Paravan şirketlerini kullanarak milyonlarca dolarlık dolandırıcılığa imza atan birçok yapıya tanıklık edildi şimdiye kadar.

Geçtiğimiz haftalarda Google’ın kendi reklam ağında kripto paralarla ilgili girdileri yayınlama kararı, Facebook tarafından atılan benzer bir adımla sürmüştü; sosyal medya ağı, kendi platformu üzerinden kripto para reklamlarının yayınının kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

Twitter’da da artık satın alımlar, kripto para cüzdanları, ICO tanıtımları, vb reklamlarına yer verilmeyecek. Bazı resmi şirketler haricindekilerin dışında kalanların kripto para borsası reklamlarına da yer verilmeyeceği kaydediliyor.

Gelişmeler sonrası Bitcoin değeri 8500 dolar civarındayken yaklaşık 1500 dolar daha değer kaybetti.

Cevap bırakın