Twitter CEO’su sonunda açıkladı

0

jack-dorsey

Sosyal medyadaki en önemli platformlardan biri de hiç kuşkusuz Twitter. Geçtiğimiz günlerde 10. yaşını kutlayan mikro blog ağının son dönemde ciddi değişim ve geliştirme hamleleri ile kullanıcılarının karşısına çıktığı görülüyor. Örneğin gönderilen bir tweet’in kaç kişi tarafından görüldüğü, kaçının detaylı olarak incelediği bilgileri kullanıcılara sunuluyor.

Öte yandan belki de son bir yılın en önemli değişikliği mesajlardaki (direkt mesaj/DM olarak da bilinir) 140 karakterlik sınırın kaldırılmasıydı. Böylelikle kurumsal ya da kişisel hesaplar arasında çok daha verimli bir mesajlaşma trafiğinin sağlanması amaçlanmıştı. Bununla birlikte ‘karakter sayısı’ konusunda atılan adım, acaba popüler ağın karakteristik ‘140 karakterlik tweet’ sınırında da benzer bir adımın atılıp atılmayacağı sorularını gündeme getirmişti. Bu konuya dair Twitter CEO’sundan açıklama geldi…
Twitter-logo

Aynı zamanda Twitter kurucularından biri olan Jack Dorsey, ABD’de verdiği röportajda, 140 karakter sınırının söylentilere karşın sabit kalacağını belirtti. Son dönemde Twitter’da karakter sayısının 10 bin karaktere çıkartılacağı yönünde söylentiler gündeme gelmişti. Sosyal ağ şirketinin başındaki isim, böylelikle iddialara kesin bir dille açıklık getirdi.

Geçtiğimiz aylarda yazıların görsellere paylaşılması ile ilgili olarak Dorsey’den ilginç bir tweet gelmiş, bu noktada ‘bu gerçekten bir yazı olsaydı ne olurdu’ diye sormuştu. Bunun üzerine Twitter karakter sayısını kaldırmayı planlıyor şeklinde bir iddia dalga dalga yayılmıştı. Şirketin başındaki isim, kafa karışıklı yaratsa da karakter sayısı konusunda herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek gibi görünüyor.

Sosyal medya dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın