Twitter CEO’su Jack Dorsey TED 2019’da şaşırttı

0

Jack Dorsey TED 2019’daki dağınık bakışları sebebiyle alay konusu oldu. İşte detaylar…

Sosyal medya harika! En ufak şeyi bile gündeme taşımanıza yardımcı oluyor. Konu örneğin Twitter’ı kuran kişi olduğunda da işler çok daha ilgi çekici hal alıyor. Sosyal medyanın yıldızlarından Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Kanada-Vancouver’daki TED 2019 etkinliğinde ‘en sevdiği’ diye tahmin ettiğimiz siyah beresiyle görüldü. Bere oldukça büyüktü -birçok bereden daha büyük- ve kulaklarını tamamen kapatmıştı. Kakülleri beresinden belli bir açıyla çıkmış gibiydi ve sanki hisli bir MySpace fotoğrafı gibi görünüyordu. Hepsi gerçekten oldukça garip bulundu.

Ve bu gariplikten Twitter’ın iyi bir yönünü daha ortaya çıktı: Twitter’ı kuran adamla dalga geçmek! İnsanlar önce Dorsey’nin dağınık görünüşüyle dalga geçtiler, sonrasında ise birçok komik benzetme daha geldi.

Dorsey’nin yaşam tarzı tercihleri, son haftalarda, özellikle eleştirmenlerin gözlemlediği gibi düzensiz yeme tanımlarına son derece yakın olan tartışmalı aralıklı açlık uygulamasıyla beraber iyice tartışılmaya başlanmıştı.

Tabii ki, Dorsey’nin olayı TED konuşmasında gösterinin yıldızı olamadı. Gösterinin yıldızı olan şey, bu sırada arkasındaki muazzam bir ekrandaki troll #AskJackAtTED sorularıydı ve Dorsey bu soruların gölgesinde kaldı diyebiliriz.

Sorulardan birisi de şuydu: “Artık söyleyebiliriz ki platformun insanlığın bitişinde önemli bir rol oynuyor, bir sonraki adımın nedir?”

Cevap bırakın