Twitter CEO’su, Edward Snowden ile röportaj gerçekleştirecek

0

9_lor_ed_lutar_sig_lh

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, 15 Aralık 2016 tarihinde Türkiye saati ile 20:05’te başlayacak video konferans röportajı ile eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (NSA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanı Edward Snowden’a çeşitli sorular yöneltecek. Gizli NSA belgelerini kamuoyuna sızdırarak büyük sükse yaratan Snowden, olayın sonrasında adil yargılanmayacağını düşündüğü için ülkesi ABD’yi terk etmiş ve Rusya’ya yerleşmişti. 2017 Ağustos’una kadar Rusya’da geçici sığınma hakkı bulunan isim, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek röportajla birlikte gerek Twitter CEO’sundan, gerekse izleyenlerden gelen sorulara yanıtlar verecek.

Etkinlik @PardonSnowden Twitter hesabı üzerinden izlenebilecek ve izleyenler de sorularını #AskSnowden hashtag’ini kullanarak yöneltebilecekler. Sorular Jack Dorsey tarafından belirlenerek Snowden’a yöneltilecek.

Öte yandan Dorsey’in Snowden’a sempati beslediği biliniyor. Röportajı bu nedenle gerçekleştirmek istediği tahmin ediliyor. Ayrıca tüm dünyada büyük ilgi görmesi beklenen röportajla birlikte Twitter CEO’sunun gündemin ana başlıklarından biri olmasının kesin olduğunu da belirtelim.

Sosyal medya dünyasında yılın en ilginç etkinliklerinden biri gerçekleşecek. Takip etmek ve soru sormak için yukarıda belirttiğimiz yönergeleri (@PardonSnowden Twitter hesabının takibi ve #AskSnowden hashtag’i kullanarak soru sormak) kullanabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın