Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter CEO’su çalışanlarını zengin etti!

  Twitter CEO’su çalışanlarını zengin etti!

  twitter-ceo

  Mikro blog sitesi Twitter’ın CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, çalışanlarına sahip olduğu şirket hisselerinin oldukça büyük bir kesimini dağıtma kararı aldığını açıkladı.

  Dorsey, Twitter’daki şahsi hesabı ‘@jack’ üzerinden gönderdiği tweet’te şu ifadeleri kullandı:

  “Daha büyük bir şeyin küçük parçasına sahip olmayı, küçük bir şeyin daha büyük parçasına sahip olmaya tercih ederim. Twitter’ı büyüteceğimizden eminim”

  İlgili tweet’inin sonuna zafer işareti de ekleyen Dorsey, ardından sosyal medya gündemine bomba gibi düşen paylaşımını gönderdi…

  Ekran Resmi 2015-10-23 13.09.20

   

  Flaş tweet ile duyuruldu

  Twitter CEO’su şirket hisselerinin 200 milyon dolara denk gelen bölümünü çalışanların ödüllendirilmesi için ayırılan fona bağışlayacağını belirtti. Dorsey, açıklamasında 200 milyon dolara denk gelen kısmın, şirketin toplam hisselerinin yüzde 1’ine denk geldiğini belirterek 20 milyar dolar tutarındaki toplam şirket değerini de ifade etmiş oluyor. Bununla birlikte atılan adım bir hayli ilginç…

  Çünkü Twitter, sadece iki hafta önce çalışanlarının yüzde 8’ine denk gelen 336 kişiyi işten çıkarma kararı alındığını kamuoyu ile paylaşmıştı. Şirketin CEO’sunun attığı son adım bir nebze olsun sempatik görünme çabası olarak da yorumlandı.

  Çalışanlar artık çok daha varlıklı

  En nihayetinde son gelişmeler, dünyanın en büyük sosyal medya ağı şirketlerinden biri, mevcut çalışanlarının oldukça yüksek segmentli bir ‘prime’ merhaba demek üzere olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  Geçtiğimiz günlerde aylık ortalama kullanıcı sayısının 300 milyonu aştığını açıklayan Twitter’da en son finansal bilanço açıklamalarında beklentilerin altındaki gelişim dikkat çekmişti. Öte yandan şirketin gelirlerini artırıcı yeni adımlar da yoğun şekilde gelmeye devam ediyordu. Twitter’da CEO tarafından yapılan hisse devri çalışmasının çalışanlar nezdinde motivasyonu tavan yaptırması da bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN