Twitter’dan bildirim dondurma özelliği

0

Henüz test aşamasında olan söz konusu özellik, Jane Manchun Wong tarafından keşfedildi…

Akıllı telefonların artık yaşantımızın bir parçası olması nedeniyle, günlük hayattaki pek çok işimiz için bir uygulama geliştiriliyor. Hal böyle olunca, telefonlarımıza yüklenen uygulamaların bildirimleri bazen “can sıkıcı” düzeye çıkabiliyor. Öyle ki; bildirimler sebebiyle günlük yaşantımızda dikkat dağınıklığı yaşanması olası sonuçlarından biri. Bildirim alınmasının en kuvvetli muhtemel olduğu sosyal medya platformları da, bu konuyla alakalı olarak kullanıcılarının sorununa çözüm üretmeye çalışıyor. En son örneklerden biri de Twitter’ın ortaya çıkardığı bildirim dondurma özelliği oldu.

Henüz test aşamasında olan bu özellik, Jane Manchun Wong tarafından keşfedildi. Bildirimleri dondurma seçeneğini aktif hale getirdiğinizde, tercihinize bağlı olarak 1 saat, 3 saat veya 12 saat uygulama telefonunuza bildirim göndermiyor. Böylece dikkatinizin dağılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Tabii ki bildirimleri dondurmuş olsanız da; bildirim sekmesinde bildirimlerinizi görmeye devam edebileceksiniz. Böylece müsait olduğunuz zamanlarda son gelen haberleri kontrol etme şansınız hala devam ediyor olacak.

Son dönemde teknoloji firmalarının “dijital sağlık” üzerine yoğunlaştığı düşünüldüğünde, bu özelliğin deneysel aşamadan çıktıktan sonra kullanıcıların hizmetine sunulması sürpriz olmayacaktır. Ancak daha önce ortaya çıkan bazı farklı özelliklerin firma tarafından rafa kaldırılması, “Acaba yeniden böyle bir şey olabilir mi?” sorularını da beraberinde getiriyor. Hep beraber merakla bekleyip, göreceğiz.

Cevap bırakın