Twitter CEO’sundan itiraf: Bir dönem kapanacak!

0

Twiitter günümüzde diğer sosyal medya platformlarının gerisinde kalıyor gibi görünse de, oldukça iyi bir kullanıcı kitlesine sahip. Zira, Facebook’ta paylaşılan bir gönderi diğer paylaşımlar arasında hızlıca kaybolurken, Twitter’da herhangi bir konu hakkında tartışmak veya fikir alışverişinde bulunmak çok daha iyi bir şekilde yapılabiliyor.

Twitter beğen butonunu kaldırmaya hazırlanıyor!

Bu kapsamda yüksek takipçi kitlesine sahip olan hesapların büyük değer gördüğü Twitter’dan ilginç bir açıklama geldi. Twitter CEO’su Dorsey, 2015’den bu yana kullanılan beğen butonunu kaldırmayı planladıklarını açıkladı.

Kalp şeklindeki bu butonu pek benimsemediğini itiraf eden Jack Dorsey, bunun yerini bu yılın başında tanıtımı gerçekleştirilen yer imleri özelliğinin alacağını belirtiyor. Zira, beğen butonu konusunda bir ikilem yaşanıyor.

Bazı kullanıcılar beğen butonunu beğendikleri tweetleri kaydetmek için kullanırken, bazı kullanıcılar ise gerçekten tweette belirtilen görüşe katıldığını belirtmek için kullanıyor. Yer imleri özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri tweetleri doğrudan kayıt edebilecek.

Cevap bırakın