Twitter Bağlan butonu kullanıma sunuldu

0

twitter-yasak

Popüler mikro blog ağı Twitter, 2015’te artan yenilik hamlelerini hız kesmeden devam ettiriyor. Kullanıma sunulan yeni özellik ‘Bağlan’ adını taşıyor. Yeni özellik gerek masaüstü gerekse mobil arayüze gelen bir buton ve ilgilendiğiniz konulardaki çevrenizi genişletmenizi kolaylaştırıyor. Örneğin bilim kurgu seven arkadaşlar veya aynı takımı tutan veya aynı partiyi destekleyen kişilerin sizi bulması kolaylaşıyor.

Bağlan butonuna tıklandığı zaman kullanıcıların takip etmekten büyük olasılıkla hoşlanacağı kişi ve hesaplar detaylı bir liste formunda karşılarına geliyor. Twitter, bu listeleri oluştururken kullanıcıların takip ettiği kişilere, beğendiği tweet’lere, bölgedeki popüler hesaplara, o anda dünya gündeminde olanlara ve başka farklı konulara bakıyor. Ayrıca kullanıcılara hangi önerinin neden yapıldığı da açıklanıyor.

Connect without Moments

Mavi renkteki “Bağlan” butonu, ayrıca telefon rehberinizle de senkronize olarak arkadaşlarınız ve ailenizle de kolayca bağlanmanıza olanak tanıyor. Rehberinizden herhangi birisi Twitter’a girdiğinde bilgi olarak size de sunuluyor.

Bağlan butonu kısa süre önce iOS ve Android için kullanıma sunuldu. Kullanabilmek için ise en son Twitter sürümüne güncelleme yapmak gerekiyor.

Twitter, geçtiğimiz yaşanan CEO değişikliğinin ardından çok sayıda yeniliği kullanıma sundu. Öte yandan platformun kullanıcı tabanında beklenen artışın yaşanmadığı gözleniyor. Atılan yeni adımların etkileri merakla bekleniyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın