Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitch, 'Friends' ile sosyal ağ olma yolunda

  Twitch, ‘Friends’ ile sosyal ağ olma yolunda

   

  twitch

  Twitch kendi başına bir sosyal ağ olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2011 yılında kurulduğundan bu yana özel mesajlaşma, party chat ve profil güncellemeleri gibi özelliklerle sosyal ağ dönüşümü içerisine giren canlı yayın servisi, dün açıklanan ‘Friends’ (Arkadaşlar) özelliğiyle birlikte bu dönüşümünü yavaş yavaş tamamlıyor diyebiliriz.

  2014 yılında Amazon tarafından 970 milyon dolar karşılığı satın alındıktan sonra büyük bir ivme kazanan Twitch artık kullanıcıların 500 kişiye kadar arkadaş listesi oluşturabilmesine imkan sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar kimlerin çevrimiçi olup olmadığını görebilecek, onlara özel mesaj gönderebilecek ve yayıncılarla iletişim kurabilecekler.

  twitch-friends

  Friends özelliğinin beta sürümü bugün başlıyor. Firma bu özellikle birlikte izleyicilerin ve yayıncıların bir profil sayfasına sahip olacaklarını belirtiyor. Bu sayede her iki tarafın birbirleriyle çok daha fazla etkileşim içerisinde olması planlanıyor. Twitch programlama müdürü Mark Graham Twitch’in son özelliği Friends’in oyuncuların birbirleriyle bağlantı kurmasına oldukça yardımcı olacağını belirtiyor. Graham ayrıca Twtich’in her zaman yayıncıların izleyicilere ulaşabilmesi için harika bir platform olduğunu ve bundan sonra izleyicilerin de birbirilerine ulaşabileceği bir platform olacağını da sözlerine ekledi.

  Friends özelliği henüz tüm kullanıcılar için aktif değil. Şu an bu özellikten sadece içlerinde açıklamanın duyurulduğu Twitch Town salonunda bulunan bazı kişilerinde bulunduğu seçilmiş topluluk üyeleri yararlanabiliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN