Twitch arayüzünü ve sloganını değiştirdi

0

Twitch yeni arayüz çalışmalarını tamamlarken bu süreçte logosunu da yeniliyor. Yenilenen Twitch logosunda daha sade bir yazı tipi kullanıldı.

Popüler canlı yayın platformu Twitch, 8 yıllık bir aranın ardından görünümünü değiştiriyor. Görününü yanı sıra logo ve yazı tiplerinde de güncellemeye giden Twitch, daha sade bir ara yüze kavuşuyor. Twitch kreatif direktörü Byron Phillipson tarafından yapılan açıklamaya göre yaklaşık bir yıldır geliştirilen yeni tasarım kısa süre sonra kullanıma açılıyor. Açıklamada tasarım ekibinin markayı geleceğe hazırlamak ve yayıncı topluluğunu daha iyi yansıtmak için Twitch’i Twitch yapan şeylerin derinine inildiği belirttildi.

Twitch yeni arayüz çalışmalarını tamamlarken bu süreçte logosunu da yeniliyor. Yenilenen Twitch logosunda daha sade bir yazı tipi kullanılırken logo eskiye göre daha modern ve daha az tıknaz bir görünüme sahip. Logoda kullanılan renkte de morun farklı bir tonu kullanılıyor. Twitch tasarım direktörü Tricia Choi yaptığı açıklamada logoda kullanılan yeni yazı tipinin ‘daha erişilebilir’ olduğunu belirtti.

“Zaten bizden birisin…”

Twitch logo ve arayüz değişikliği yanı sıra sloganına da güncelledi. Türkçe’de “Zaten bizden birisin” anlamına gelen yeni slogan ile hem platformlardaki içeriklerin çeşitliliği hem de yeni üyelerin ağı daha kolay benimsemesi amaçlanıyor.

Twitch tüm yeniliklerini duyurmak için bir tanıtım kampanyası düzenlerken bu kampanyada Twitch sayesinde popüler olan ünlü isimler yer alacak.

Cevap bırakın