Türkiye’nin siber risk haritası çıkarılacak

0

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası siber güvenlik etkinliği LOCARD Global Cyber Security Summit, 6 Kasım 2018’de Ankara’da düzenlenecek.

Bu yıl Türkiye’de üçüncüsü düzenlenecek LOCARD Global Cyber Security Summit etkinliğinde siber güvenlik uzmanları ve hackerlar, kamuda bu alanda çalışan yetkililer, bankalar, şirketlerin üst düzey güvenlik çalışanları ve siber güvenliğe ilgi duyanlar bir araya geliyor. Siber güvenlik alanında çalışan önemli isimlerin katılacağı LOCARD Global Cyber Security Summit’te bu yıl, “Türkiye’nin siber risk haritası” çıkarılacak ve “siber bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesi” ana teması altında alınabilecek tedbirler masaya yatırılacak.

Etkinlikte neler öne çıkacak?

Aynı zamanda ‘Teknoloji DostunuzMediaTrend’in yazarlarından biri olan, LOCARD Global Siber Güvenlik Kurucu Ortağı Nurhan Demirel, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Son dönemde Türkiye’nin karşılaşabileceği siber güvenlik riskleri ve kritik altyapıların güvenliği en önemli gündem maddeleri haline geldi. Bu noktada olası siber saldırılara karşı elektrik, doğalgaz, iletişim ve ulaşım altyapılarının nasıl korunması gerektiği ile ilgili alınabilecek önlemler, ülkemizibu konuda bekleyen riskler ve bu risklere karşı geliştireceğimiz çözümler LOCARD Global Cyber Security Summit’in öne çıkan başlıkları olacak.” Dedi.

Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez binasında düzenlenecek etkinlikte siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer alacak. Türk Hava Yolları, TÜRKSAT ve KAREL gibi ülkemizin önde gelen şirketleri sektörlerine dair nasıl bir siber güvenlik kalkanı oluşturduklarını anlatacaklar.

Cevap bırakın