Türkiye’de Lenovo’nun oyun bilgisayarı satışları arttı

0

GfK araştırmasına göre Türkiye’de Lenovo’nun oyun bilgisayarı satışlarında artış yaşandı. İşte detaylar…

Türkiye’de oyun bilgisayarları son derece popüler. Taşınabilirliği üst seviyede yaşatırken yüksek performanslı oyun seanslarını mümkün hale getiren notebook’larsa, tüketici elektroniği mağazalarının en renkli köşelerini oluşturuyor.

Oyuna yönelik artan ilgiyle paralel şekilde satışların birçok markanın modelleri için arttığı kaydediliyor. Bu noktada yeni veriler paylaşan Lenovo, 2018 yılı ilk 6 ayında önceki yılın aynı dönemine göre daha fazla oyun bilgisayarı satışı gerçekleştirildiğini duyurdu.

Şirketin bir basın lansmanı kapsamında paylaştığı bilgilere göre 2018 ilk yarısında (Ocak-Haziran arası dönemde) 11 bin adet Lenovo Legion serisi oyun notebook’u satışı gerçekleştirildi. Söz konusu rakam, yıldan yıla bakıldığında yüzde 65’lik artışa işaret ediyor.

Yüksek performans ve verimlilik vaat ediyor…

Lenovo Legion serisi oyun notebook’ları performans ve taşınabilirliği aynı denklemde buluşturuyor. Şık ve ‘oyuncu’ tarzı tasarımlarını fonksiyonellikle birleştiren ‘Legion’lar’, oyun meraklılarının uzun fps ya da diledikleri herhangi bir türdeki seanslarını verimlilik ekseninde karşılamayı esas alıyor.

Öte yanda türkiye’de bilgisayar pazarının büyüklüğünün 6,5 milyar dolar olduğu bilgisi de paylaşıldı.

  • MediaMarkt’ta satışa sunulan Lenovo Legion serisi modellerini incelemek ve online alışverişle kolay adımlarla satın alım için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın