Türkiye’de Huawei GPU Turbo ile güncellenecek cihazlar duyuruldu

0

 

Huawei Türkiye için GPU Turbo güncellemesinin detaylarını kamuoyuyla paylaştı. İşte güncelleme alacak modeller ve tarihler…

Günümüzde mobil cihaz pazarı, gelişmiş oyunlar, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik, çok yüksek grafik gücü isteyen uygulamalar için yeterince güçlü GPU üretememe sorunu ile karşı karşıya. Bu sorunu ele alan Huawei mühendisleri, daha akıllıca tasarlanmış yazılım altyapıları ile grafik işlem süreçlerinde yaşanan darboğazların ve performans düşüren sistem işlevlerinin daha zekice yönetilmesini sağlayacak bir yol buldular.

Yazılımsal ve donanımsal sistem kaynaklarının daha etkin kullanılarak performansın artırılmasını hedefleyen bu yeni grafik işleme altyapısına Huawei mühendisleri GPU Turbo adını verdiler.

Bu kapsamda Huawei, akıllı telefonların, özellikle 3D oyunlar gibi yüksek grafik işlem kapasitesi gerektiren uygulamaları çok daha hızlı, stabil ve daha az enerjiyle çalıştırmalarını sağlayacak, tamamen yenilenmiş grafik işlem teknolojisi GPU Turbo güncellemesinin takvimini duyurdu.

Huawei’nin birçok modeline EMUI güncellemesi olarak gelecek GPU Turbo grafik işlem altyapısı, kullanıcıların cihazlarında çok daha iyi bir grafik performansı deneyimlemelerini sağlayacak.

Huawei’nin Mate ve P20 serisi ile güncellemelere başlanacak bu altyapı sayesinde grafik işleme performansı yüzde 60’lara kadar artarken, güç tüketimi ise yüzde 30’lar seviyesinde azalıyor.

Türkiye için GPU Turbo Güncelleme Takvimi

  • HUAWEI Mate 10 Pro / Eylül 2018
  • HUAWEI P20 ve P20 Pro / Eylül 2018
  • HUAWEI Mate 10 Lite / Ekim 2018
  • HUAWEI P Smart / Ekim 2018
  • HUAWEI P20 Lite / Ekim 2018
  • HUAWEI Mate 9 / Aralık 2018
  • HUAWEI P10 ve P10 Plus / Aralık 2018

 

Cevap bırakın