Türkiye’de Facebook kullanıcılarının yüzde 64’ü erkek

0

Facebook, Türkiye kullanıcı sayısı ile dikkat çeken bir platform. Peki kaç milyon kullanıcı var? Kullanıcıların öne çıkan göstergeleri neler?

Bir medya araştırmasına göre Türkiye’de 45 milyon Facebook kullanıcısı mevcut ve bunların yüzde 64’ü erkek, yüzde 36’sı kadın. En aktif yaş aralığı ise 24-25 şeklinde. Detaylar bir hayli ilginç…

Küresel anlamdaki Facebook kullanım verileri, her ay en az 2 milyar kullanıcının sahip oldukları hesaplar üzerinden sosyal medya ağına giriş yaptıklarına işaret ediyor. Söz konusu veri, ‘en az bir kez’ türünde bir yapı da içeriyor, dolayısıyla platformu her gün ziyaret eden, hatta gün içinde birçok kez ziyaret edenlerle birlikte kullanım sıklığı ve göstergeleri on milyarlar seviyesine uzanıyor. Türkiye’de de Facebook kullanımı son derece yaygın.

Nüfusun önemli bir kısmına tekabül eden sayılarda Facebook hesabı olduğu görülüyor. Son veriler, Türkiye’de Facebook hesabı bulunan 45 milyon kişiye işaret ediyor. Biraz daha detaya inildiğinde de kullanıcıların yüzde 64’ünün erkek, yüzde 36’sının kadın olduğu sonucuna ulaşılıyor. Aktif yaş aralığı olarak tanımlanan, en yoğun kullanıcı kesimi ise 24-25 yaşlar arasında.

Facebook, her çeyrek dönemde kullanıcı veritabanına dair istatistikleri kamuoyuyla paylaşıyor. Bu kapsamda sosyal medya ağının sonraki açıklamaları da merakla bekleniyor. Beklentiler, en az 2,2 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaşıldığı yönüde. Resmi açıklamanın önümüdeki süreçte geleceğini belirtelim.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın