Türkiye, internetten ürün araştırmasında birinci sırada!

0

Genç nüfusuyla dikkat çeken Türkiye’nin internetten ürün araştırması konusunda dünyada rakipsiz olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

Türkiye’nin genç nüfusuyla teknolojiyi en yoğun benimseyen ülkelerden biri olduğuna şüphe yok. Bu alanda gerek internete bağlı hane sayısı, gerek mobil kullanıma ilişkin veriler dikkat çekici. İstatistikleriyle internete ilgisini açıkça sunan ülkemize dair bir araştırma daha gerçekleştirildi ve sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı. Araştırma We Are Social tarafından yayınlandı.

Buna göre İstanbul, 11 milyonu aşkın Facebook kullanıcıyla, ‘en çok kullanıcının bulunduğu şehir’ konumunda. Türkiye’nin en kalabalık nüfuslu şehri, Facebook kullanıcı sayısı açısından lider durumda özetle. Ayrıca Türkiye, Facebook’un en çok kullanıldığı 9’uncu ülke.

Her ne kadar son dönemde popülaritesinde azalma olduğu görüşü gündemde gelse de ülkemizde Facebook’un hala en etkin sosyal ağlardan biri olduğu aşikar.

Sürprizler bitmiyor…

Bir diğer ilginç veri de internetten ürün araştırmalarıyla ilgili. Buna göre Türkiye, tüm dünyada en fazla internetten ürün araştırması yapılan ülke. E-ticarete dair ilginin sürekli arttığı düşünüldüğünde bu sonuç çok da şaşırtıcı görünmüyor. Yine de sonucun dikkat çekici olduğuna şüphe yok.

Söz konusu bilgilerin 2018 yılının dördüncü çeyreği baz alınarak hazırlandığını belirtelim.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın