Türkiye İnovasyon Haftası’nda sahne robotların olacak

0

 

1448628826_TIM_ROBOTIC_1

Intel ve TİM, Türkiye’deki robot teknolojilerini teşvik etmek için yaratıcı beyinleri bir araya getirdi…

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Intel’in robot teknolojilerine ilgi duyanları eğlenceli ve rekabetçi bir ortamda bir araya getirdiği, bu teknolojilere ilgiyi artırmayı hedefleyen “Robot Yarışması” yarı finalindeki sonuçlar, gelecek teknolojiler için heyecan yarattı. Finale kalan projeler Türkiye İnovasyon Haftası’nda sergilenerek ödül alacak ve girişimci ve teknoloji dünyasının önemli isimleriyle bir araya gelme şansı da yakalayacak.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Intel işbirliği ile gerçekleşen ve her yaştan insanı dünya ekonomisinde önemi giderek artan robot teknolojilerini geliştirmeleri için teşvik etmek üzere yaratıcı beyinleri bir araya getiren yarışmanın yarı final projeleri gelecek adına umut verdi.

1448628796_TIM_ROBOTIC_2

Yaşları 8 ile 42 arasında değişen ve aralarında hem öğrencilerin hem de profesyonellerin bulunduğu mucitlerden gelen toplam 102 başvuru arasından yarı finalist olarak seçilen 50 proje, 21 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilen demo gününe davet edildi ve değerlendirildi. Demo gününe katılım gösteren projelerden Genel Kategori ve ortaokul ve lise öğrencilerinin geliştirdiği başarılı projelerin değerlendirildiği Genç Mucit Kategorisi’nde 10’ar proje finale kalma başarısı gösterdi.

Bu projeler 3-4-5 Aralık’ta gerçekleşecek Türkiye İnovasyon Haftası’nda sergilenerek, çok sayıda yatırımcı, girişimci ve teknoloji dünyasının önemli isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak.

Finale kalan tüm projelere maddi destek verilecek

Sergilenen 20 proje arasından Genel Kategori’de birinci seçilen proje 10 bin TL, Genç Mucit kategorisi birincisi 5 bin TL ödülün sahibi olurken diğer tüm projeler de çeşitli seviyelerde para ödülü kazanmaya hak kazanacak.

Cevap bırakın