Türkiye cepten konuşmada Avrupa’da birinci

0

Mobile_lifestyle_73

Mobil kullanım ihtiyacının milyonlarca kişi için her geçen gün arttığına şüphe yok. Yakınlarla görüşmek, iş, okul ya da aileyle ilgili telefon görüşmeleri ise olmazsa olmazlar arasında. Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre mobil görüşme konusunda Avrupa’da birinci sıradaki ülke Türkiye. İşte detaylar…

2016 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin verilere göre Türkiye, aylık 436 dakikalık mobil kullanım süresiyle Avrupa’da lider oldu. Mart itibarıyla 66 milyona ulaşan 3G abone sayısının ise 4.5G ile birlikte hızla azalarak 23,5 milyon seviyesine geldiği, 4.5G kullanıcı sayısının 45,7 milyona ulaştığı kaydedildi. Dolayısıyla 4.5G’nin kullanım, tercih edilme/benimsenme oranı bir hayli yüksek seviyede gerçekleşti.

Bir medya takip ajansı tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre cep telefonları, 11 bin 62 habere konu oldu. 2016 ilk çeyreğinde en çok konuşulan konu 4.5G olurken, mobil şebekelerle ilgili şikayetler de sıklıkla gündemdeydi. Bağlantı sorunlarının öne çıkan şikayet gerekçesi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Mobil cihaz kullanımı Türkiye’de hızla artmaya devam ediyor. Dünyanın birçok teknoloji şirketinin ürünleri ile yer aldığı tüketici elektroniği pazarında kullanıcıların diledikleri modellere ulaşmaları son derece kolay. Her bütçeye uygun akıllı telefon modellerinin yer aldığı Media Markt, bu noktada öne çıkan alışveriş platformu durumunda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın