Turkish Stars League ile e-sporun yıldızları Türkiye’den çıkacak

0

Hizmet verdiği ülkeler arasına Türkiye’yi de ekleyen FACEIT, binlerce oyuncunun ilgisini çeken Turkish Stars League ile iddialı…

Dünyanın en rekabetçi e-spor turnuva platformu FACEIT’in Türkiye ayağı, Turkish Stars League (TSL) adıyla hizmete açıldı. Kısa sürede binlerce oyuncunun ilgisini çeken platform, başarılı oyuncuları nakit para ve donanımlarla ödüllendiriyor

Düzenli lig yapısı ve aktif turnuva sisteminin yanı sıra, özellikle küçük ve genç yaştaki oyunseverler için güvenli bir oyun ortamı sunan TSL, profesyonel e-spor oyuncuları yetiştirecek bir akademi işlevi görecek.

Platformun kurucu ortaklarından olan ve kendisi de profesyonel bir e-spor oyuncusu olan Özgür Alagül, Türkiye’de bir e-spor oyuncusunun yıllık kazancının 100 bin dolar seviyesinde olduğunu belirtirken, TSL’in profesyonel oyuncu yetiştirme misyonunun altını çizdi.

Aynı zamanda MediaTrend yazarı olan platformun kurucu ortaklarından İlker Karaş ise, “Turkish Stars League, gençler ve küçük yaştakiler için de güvenli bir oyun ortamı sağlayacak. İnsanlar evlerinden çıkmadan, herhangi bir yere gitmek zorunda kalmadan ev konforunda oyun oynayabilecekler. Platformumuza özel İstanbul sunucularımız sayesinde hızlı ve kesintisiz oyun keyfi sunacağız.” dedi.

Londra’da 2012’de kurulan FACEIT’in Türkiye ayağı olan Turkish Stars League (TSL), ülkemizde eksik olan düzenli lig yapısını hızlı ve güvenli bir şekilde oyunseverlere sunmayı hedefliyor.

Özgür Alagül, İlker Karaş, Mehmet Sinan İğci ve Hamza Sönmez tarafından kurulan platform, Türkiye’de Counter Strike: Global Offensive ve PUBG oyunlarını destekliyor.

Projenin destekleyenleri arasında MSI ve ViewSonic yer alıyor.

Cevap bırakın