Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımTurkcell T70 İnceleme

  Turkcell T70 İnceleme

  2016_temmuz_01_01

  4.5G Teknolojisi ile tanışalı daha birkaç olmasına rağmen bu teknolojinin doğal sonucu olan yüksek hızdan yararlanabilmek için buna uygun akıllı telefonlar Türkiye pazarına hızla girmeye başladı. Bir anda pazara 4.5G uymlu telefonların üstelik uygun fiyatlarla da girmesiyle birlikte akıllı telefon penetrasyonu da hızla artıyor.

  Turkcell, 4.5G uyumlu yeni T serisi akıllı telefonu T70’i Mayıs ayı içerisinde  düzenlediği bir toplantıda tanıtmıştı. Toplantı öncesi bir çok kişi Turkcell T70’in bir önceki modeli olan T60’a göre daha gelişmiş özelliklere sahip bir akılı telefon tanıtılacağı yönünde olmasına rağmen T70’in duyurulan özelliklerini gördükten sonra net bir şekilde anladık ki, Turkcell T70 daha çok akıllı telefonlarında 4.5G hızını sorunsuz bir şekilde kullanabilmeyi isteyen fakat ekonomik olarak kısıtlı bütçelere sahip olanlar için özellikle tasarlanmış bir telefon

  2016_temmuz_01_02

  Telefonun Paketini Açınca

  Turkcell T70’in orijinal kutusunu açtığımızda kutunun içinden Kullanım Kılavuzu, Hızlı Kullanım Kılavuzu, Kolay Kullanım Kılavuzu, Turkcell T70, USB Şarj kablosu ve USB kablonun takıldığı fiş ve SIM kart yuvasını açmak için iğne çıkıyor.

  İlk Kullanım İçin Basit Bir Kurulum Yapmak Gerekiyor

  Turkcell T70’in paketini açıp telefonu jelatininden sıyırıp açtığımızda ilk yapmamız gereken SIM kart yuvasına kartımızı takmak oluyor. Daha sonra ilk kullanım kurulumunu yapmamız gerekiyor. Çok kısa sürede ve Türkçe olarak gerçekleşen bu işlemden sonra telefon kullanıma hazır hale geliyor. Açılan ekranda gözümüze ilk olarak Turkcell uygulamaları çarpıyor. Turkcell bir çok yararlı uygulamayı kullanıma hazır olarak ana ekrana eklemiş.

  Bu uygulamalardan en işlevsel olarak dikkat çekeni abonelerin karşılıklı yazılı, sözlü ve görüntülü iletişim halinde olabilmelerini sağlayacak olan BiP uygulaması. Şu an iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve operatör bağımsız olarak kullanılabiliyor.

  BiP İle Görüntülü Görüşün

  BİP uygulamasını hemen aktif hale getirseniz artık dünyanın her yerinden iletişim kurmak istediğiniz tüm kişilerle görüntülü görüşme bile yapabilirsiniz.

  T70’e yüklü olarak gelen fonksiyonel uygulamalardan bir diğeri de Turkcell TV+. Bunu bir çeşit TV platformu olarak düşünebilirsiniz. Bu platformu kullanarak film, dizi ve TV kanallarını istediğiniz an cebinizden, tabletinizden ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz. Turkcell TV+ ile ayrıca seyrettiklerinizi kaydetebilirsiniz. Turkcell bu uygulamayı telefonlara ekleyerek gelişmiş bir TV deneyiminden kullanıcıların konforlu bir şekilde faydalanmasını hedeflemiş.

  2016_temmuz_01_03

  Telefonun Genel Özellikleri

  Turkcell T 70’in üzerinde Android’in son sürümü olan Android 6.0 Marshmallow bulunuyor.  Android telefonlar açısından en günceli.

  T70’in önünde ve arkasında bulunan kameralar büyük beklentileri olmayan kullanıcılar için düşünülmüş. T70, 5.2 inç HD ekranı, 8 MP arka ve 5MP ön kamerası ile bir akıllı telefondaki standart hale gelen hemen tüm beklentileri karşılıyor. Cihaz, sesli komutla selfie bile çekebiliyor. 2GB olan RAM de uygulamaların rahat olarak çalışabilmesi için yeterli.

  Turkcell T70 Fiyatı

  Turkcell T70, Turkcell’in yetkili satıcılarında 12-24 ve 36 aya varan taksitlerle satılıyor. Eğer Turkcell T70’i peşin olarak satın almak isterseniz 649 TL gibi ekonomik bir meblağ ödemeniz gerekiyor.

  2016_temmuz_01_04

  Turkcell T70 Teknik Özellikleri

  Turkcell 4.5G desteği

  Ekran

  5.2’’ HD

  720x1280px ekran çözünürlüğü

  Fiyat / performans oranı makul

  Qualcomm 1.3 GHz 4 çekirdekli işlemci

  2 GB RAM

  16 GB dahili hafıza (32 GB artırılabilir hafıza desteği)

  Kamera Özellikleri

  Cihazda 8MP Arka / 5MP Ön Kamera bulunuyor ve 720p HD Video Kayıt yapabiliyor.

  Ayrıca kamera otomatik Netleme yapabiliyor ve flaş bulunuyor.

  Kamerayı farklı çekim modlarında kullanmak mümkün.

  Cihazla Birlikte Gelen İşletim Sistemi

  Android 6.0 Marshmallow

  Turkcell’in Kendi Uygulamaları

  BiP, fizy, Turkcell TV+, Turkcell Akademi, Akıllı Depo, GollerCepte, Mobil Asistan

  Genel olarak da Turkcell T70’in oldukça kolay kullanılabilen bir arayüzü bulunuyor

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN