Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTürk öğrenciler Huawei ICT Competition’a damga vurdu

  Türk öğrenciler Huawei ICT Competition’a damga vurdu

  Huawei ICT Competition 2023-2024 Avrupa Bölgesi Ödül Töreni, 10’dan fazla ülke ve bölgeden 200’den fazla üniversite öğrencisi, eğitmen, kamu yetkilileri ve fikir liderlerinin katılımıyla, 25 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Yarışmada birinci olan takımlara ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Xiaodong Wei ve Huawei Avrupa Bölgesi Başkanı ve Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Jim Lu takdim etti.

  “Bağlantı, Zafer, Gelecek” temasıyla düzenlenen Huawei ICT Competition 2023-2024 Avrupa Bölge Finali Ödül Töreni, Türk öğrencilerin başarısına sahne oldu. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Çin İstanbul Başkonsolosluğu’nun da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, başarılı öğrencilere ödülleri takdim edilirken, İtalya Marche Politeknik Üniversitesi Huawei Bilişim Akademisi ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) yöneticileri de konuşmalarıyla ödül töreninde yer aldılar.

  Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Xiaodong Wei yaptığı konuşmada, “Türkiye’de ve dünyada bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimine yaptığı katkılardan dolayı Huawei’ye teşekkür etmek istiyorum. Huawei ICT Competition’ın giderek daha fazla ilgi çekmesini ve böylece dünyanın bilimsel ve teknolojik gelişimine daha fazla katkıda bulunmasını umuyorum” dedi.

  Huawei ICT Competition Avrupa Bölge Finali’nde ikinci olan takımlara ödüllerini takdim eden Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Enes Efendioğlu yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı yönetiminde, Türkiye çapında toplam 498 gençlik merkezi, 367 genç ofis, 48 gençlik kampı ile ülkemizdeki gençlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Burada doğru iş ortaklıkları ile ilerleyebilmek çok önemli. Huawei ile imzaladığımız, ‘Huawei Genç Akademi’ protokolü çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz iş birliği, bilişim yetenekleri projeleri kapsamında önemli bir örnek. Diğer yandan dijital yeteneklerin gelişimi, işsizliğin önüne geçmek için önemli bir etken. Huawei ile gerçekleştireceğimiz eğitim programlarıyla, bu konuda da gençlere destek olacağız” dedi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN