Türk Kahvesi Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0


Türk kahvesi, dostlarla birlikte olduğumuz keyifli anlarda vazgeçilmez milli içeceklerimizden bir tanesidir. “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır” sözü de Türk kahvesine verdiğimiz değeri en iyi gösteren özdeyişlerimiz arasındadır. Tiryakilerin günde fincanlarca tükettiği Türk kahvesi aynı zamanda kahve falı baktırmak için de iyi bir vesiledir. İlk olarak 16. yüzyılda Türklerin tanıştığı kahve tarihte hep pişirilişi ve hazırlanışı ile Türklere özel olmuştur. Hem zindelik veren hem de sindirimi kolaylaştırma özelliği bulunan Türk kahvesi günümüzde de popülerliğini korumaktadır.

Klasik Cezve Yerini Elektrikli Cezve ve Kahve Makinelerine Bıraktı

Eskiden sadece cezvede hazırlanan Türk kahvesi teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı şekillerde de pişiriliyor. Klasik cezve yerini elektrikli cezve ve kahve makinelerine bıraktı. Artık yeni model elektrikli cezve ve kahve makineleri lezzetli, köpüklü ve tam kıvamında kahve hazırlayabiliyor. Üstelik bu cihazları kullanmak da bir hayli kolay. Hatta gelişmiş kahve makineleri aynı anda sade, orta ve şekerli kahve bile yapabilir hale geldiler.

Makine Kullanmak Ne Avantaj Sağlıyor?

Türk kahvesi pişirirken makine kullanmak öncelikle hız ve kolaylık sağladığı gibi “ya kahve köpüksüz olursa” endişesini de ortadan kaldırıyor. Size de sadece ihtiyacınız olan modeli seçmek kalıyor. Türk kahve makinesi ile kendinize veya misafirlerinize kıvamlı ve köpüklü kahveleri sorunsuz ve hızlı bir biçimde hazırlayabiliyorsunuz. 

Eğer bütçeniz kısıtlıysa Türk kahvesi yapan makineler yerine elektrikli cezveleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle bulunduğunuz yerde bir ocak yoksa elektrikli cezveler de iyi bir alternatif olabiliyor.

Farklı Markalar Farklı Özellikler

Farklı özellik ve değişik fiyatlara sahip birçok markayı MediaMarkt’ta bulabileceğiniz gibi Arçelik, Sinbo, Fakir, Arzum ve Korkmaz gibi markaların son teknoloji ürünlerini yerinde görebilir ve satış personelinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Özellikle Arçelik’in Türk kahve makineleri ile bir adım öne çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim. Aynı anda 4 fincan Türk kahvesi yapabilen modelleri ofis ve kafe benzeri yerlerde oldukça yoğun kullanılmakta. Modellerinde ışıklı uyarı, sesli uyarı ve taşmayı önleme teknolojisi gibi ek özellikler barındırıyor.

Sinbo markasının Türk kahve makinesi ve elektrikli cezve modellerinde de aşırı ısınma ve susuz çalışmayı önleyen uyarı sistemi ile ışıklı açma kapama benzeri ek özellikler bulunuyor. 

Fakir markasının benzer ürünlerinde aşırı ısınma önleme teknolojisi ve katlanabilir tutma kolu gibi özellikler bulunurken ayrıca bu markanın ürünlerinin oldukça ekonomik fiyatlara sahip olduğunu görüyoruz. 

Arzum markasın ürünleri de taşmayı önleyen sistem, ağır ateşte ideal pişirme, yavaş pişirme ve emniyet sistemi gibi özelliklere sahip bulunuyor.

Korkmaz’ın Türk kahve makineleri ise ergonomik dizayn, 360 derece dönebilme özelliği ve paslanmaz çelik gövde ile dikkat çekiyor.

Birçok Türk Kahve Makinesi ve elektrikli cezve markasını MediaMarkt’ta uygun fiyatlarda bulabilirsiniz. 

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_türk-kahve-makineleri-cezveler-504069.html?gclid=CjwKCAjwnMTqBRAzEiwAEF3ndov3Nzu3RjmsJIAHnNF4V66pT7yx1wgEZv2rCrdYIrJvyRY-gCyffBoC5kMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Cevap bırakın