TurboGrafx-16 mini oyun konsolu 2020’de piyasayada

0

Konami’nin bundan 32 yıl önce pazara sunduğu TurboGrafx-16 mini konsol, gelecek yıl piyasalardaki yerini alıyor. İşte detaylar…

Son zamanlarda moda haline gelen Retro konsol modasına Konami de sessiz kalmıyor ve uzun yıllar önce kullanıcılara sunduğu TurboGrafx-16 mini konsolunu tekrar piyasaya sunuyor. Gelecek hafta ön siparişlerin alınacağı bildirilen mini konsolu şimdiden merak uyandırmaya başladı bile…

Kullanıcıları 32 yıl öncesine götürecek olan retro tasarımlı TurboGrafx-16 mini konsol, ilk çıktığı yıllarda 10 milyondan fazla satan bir konsol olarak ön plana çıkmıştı.

Mini konsol şimdi de modern pazarda şansını denemek için geliyor. Konsolun ABD tarafında; R-Type, Ys Book I & II, Bonk’s Revenge, Space Harrier gibi pek çok popüler oyunla geliyor.

Japon PC Engine tarafında da Castlevania: Rondo of Blood (Akumajo Dracula X Chi No Rondo), Ghouls ‘n Ghosts (Daimakaimura) ve Ninja Gaiden (Ninja Rykenden) şeklinde yapımları beraberinde getirecek. Bitmedi, bunun yanında çok nadir olarak bulunan Ginga Fukei Densetsu Sapphire oyunu da aynı şekilde konsolun içerisinde yer alacak.

TurboGrafx-16 mini konsol 50 oyuna sahip olacak

Piyasaya 50 oyunla gelecek olan mini konsolda bazı oyunların birbirinin aynısı olduğu söyleniyor. Ayrıca mini konsolun ilk olarak Japonya’da 100 dolar üzerinden ön siparişlerine başlanacağı belirtiliyor. Konsolun çıkış tarihi ise 20 Mart 2020 olarak belirlenmiş durumda.

Cevap bırakın