Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiTüm zamanların en çok indirilen 10 iOS uygulaması

  Tüm zamanların en çok indirilen 10 iOS uygulaması

  iphone-6s

  iOS işletim sistemi yüklü iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarda 2010-2015 yılları arasında en çok indirilen 10 uygulamayı merak ediyor musunuz? İşte en popüler mobil uygulamalar…

  Apple’ın mobil işletim sistemi iOS, her geçen gün milyonlarca uygulamanın indirildiği devasa bir platform. Ücretli ve ücretsiz bir milyarı aşkın uygulamaya ev sahipliği yapan bu devasa arenada rekabet de oldukça yüksek. Bir araştırma şirketi ise tam da bu noktada tüm zamanların en çok indirilen 10 uygulamasını açıkladı. Uygulamaların hepsi tanıdık ama listeye giren bazı sürprizler de yok değil.

  Buna göre en çok indirilen uygulama Facebook. 2008 yılında ilk kez yayınlanan uygulama, 7 yaşında ve yakın gelecekte de koltuğunu kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor. Bir diğer Facebook uygulaması Messenger ise ikinci en çok indirilen iOS uygulaması. Anlık mesajlaşma anlamında önemli bir ivme yakaladığı görülen platform, iOS arenasında WhatsApp’ı geride bırakmış durumda.

  ios-appVideo izleme, paylaşım ve yayın platformu YouTube ise üçüncü sırada yer alıyor. Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı dördüncü sırada görüyoruz. Beşinci sırada ise geçtiğimiz günlerde hizmet dışı oluşu ile çokça konuşulan görüntülü görüşme servisi Skype yer alıyor.

  WhatsApp’ın altıncı en fazla indirilen iOS uygulaması olduğu listede sıralama; Find My iPhone, Google Maps, Twitter ve iTunes U şeklinde devam ediyor. Listede yer alan Find My iPhone ve iTunes U sürprizler arasında.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN