Tüm yenilikleri ile PlayStation 4 için 4.0 güncellemesi

0

playstation4-news-2016-03-19-n9zb_large

Sony, PlayStation 4 oyuncuları için yeni bir güncelleme yayınladı. 4.0 koduyla gelen açık beta durumundaki güncelleme, sadeleştirilen arayüz, yeni sistem arka planı, yeni ikonlar, görsel olarak değiştirilen anlık bildirimler ve dikkat çeken başka yeniliklerle geldi.

Özellikle Paylaşma Menüsü, Hızlı Menü’nün yanı sıra Klasörler ve Kütüphane Yönetimi’ndeki geliştirmeler dikkat çekti.

Hızlı Menü

PS4 meraklılarının belki de en çok kullandığı menülerden biri olan Hızlı Menü, artık ekranın sadece bir kısmını kaplıyor. Ek olarak buraya istenen kısayollar eklenebiliyor.

Paylaşma Menüsü

Paylaşma Menüsü de ekranın tamamında yer almayacak. Sosyal medya paylaşımları konusunda daha kullanıcı dostu bir yapının da kurgulanmış olduğu görülüyor. Twitter için videolar için süre sınırı da 2 dakika 20 saniyeye kadar uzatıldı.

Klasörler ve Kütüphane Yönetimi

Klasörler ve Kütüphane Yönetimi, ‘Satın Alınan İçerikler’ adından yeni bir alan sunuyor. Bir diğer öne çıkan yenilik olarak buradaki içerikler artık düzenlenebilecek.

ps4-update

Kupalar ve kullanıcı profili

4.0 güncellemesiyle birlikte kupalar çevrimdışıyken de görülebilecek. Böylelikle istenen zamanlarda kupalardaki son durum hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Çok fonksiyonel olmamakla beraber bir diğer kullanıcı dostu yenilik olarak yorumlanabilir. Ayrıca kullanıcı profili daha fazla özellik kazanıyor, burada istenilen profil fotoğrafları da seçilip kullanılabiliyor.

Media Markt’taki Sony PlayStation 4 fiyatlarını incelemek ve online alışveriş için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın