Trend Micro, Microsoft Azure için yeni bulut güvenlik çözümünü tanıttı

0

Trend Micro’nun, yanlış yapılandırmalardan kaynaklanan bulut güvenlik risklerine yönelik çözümü Cloud One – Conformity, DevOps ekiplerine sürekli bulut güvenliği görünürlüğü ve denetim yönetimi kazandırıyor.

Siber güvenlik çözümleri şirketi Trend Micro, bulut ortamlarındaki yanlış yapılandırmaları tespit eden, bulut uyumluluk süreçlerini kolaylaştıran ve siber risklere karşı koruma sağlayan çözümü Cloud One – Conformity’yi, Azure kullanıcılarının hizmetine sundu.

Kurum içi bilgi işlem departmanı personeli genellikle hibrit buluttan kaynaklanan karmaşıklıkları yönetmek için büyük uğraş veriyor. Diğer taraftan kurum içindeki gölge BT projeleri nedeniyle BT departmanı çeşitli iş birimleri tarafından uyumluluk, güvenlik veya yönetişim kontrolleri dikkate alınmadan oluşturulan bulut hesaplarından en son haberdar olan kesim oluyor.

Güçlü bir görünürlük sağlıyor…

Conformity güçlü bir görünürlük sağlayarak ve Azure ortamlarını devamlı kontrol ederek bu sorunların üstesinden geliyor. Cloud One – Conformity, bulut güvenliği ve uyumluluk denetim yönetimi yetenekleri ile kullanıcıları risk durumlarına karşı uyarıyor ve onarım için kolay aksiyon almalarını sağlıyor. Bu da yetkisiz veri tabanı erişimi ve yapılandırılmamış veri depolama hesaplarına (Blob storage) açık erişim hatalarının önlenmesine yardımcı oluyor.

Bir CI/CD veri hattında veya mevcut iş akışlarında Conformity API uygulandığında, DevOps ekipleri, altyapılardaki potansiyel riski belirleyebiliyorlar. Bu da güvenlik açıklarının otomatik olarak aktif ortamlara yayılmasını önleyerek proaktif davranılması sağlanıyor.

Cevap bırakın