Trend Micro güvenlik platformunu “Sıfır Güven” ile güçlendiriyor

0

Trend Micro Zero Trust Risk Insights çözümü, işletmelerin karar süreçlerine destek için riskleri görünür kılıyor ve önceliklendiriyor.

Sıfır Güven, siber güvenlik pazarının uzun yıllardır gündeminde olmasına karşın, sektörde nadiren uygulanıyor. Küresel siber güvenlik pazarının önde gelen şirketlerinden Trend Micro, 3 bin 500 kurum ile gerçekleştirdiği beta testlerinin ardından, Zero Trust risk değerlendirme çözümünün tam sürümüyle bu yaklaşımı değiştirmeye hazırlanıyor. Sektörün en kapsamlı çözümü, artık Trend Micro’nun tümleşik siber güvenlik platformunun en kritik bileşenlerinden biri olarak kullanıma sunuluyor.

Kapsamlı bir risk anlayışı, Sıfır Güven modelinde etkin bir güvenlik önceliklendirmesini ve otomatik erişim kontrolünü hayata geçirmenin temelini oluşturuyor. Sıfır Güven stratejisini kullandığını belirten birçok tedarikçi, aslında kendi güvenlik politikalarında bu son derece kritik bileşeni gözden kaçırıyor. Trend Micro ise güvenlik ekiplerine siber güvenlik altyapılarını parça parça değiştirmekten kurtararak, bilinçli kararlar almak ve etkili önlemler almak için karşılaşacakları riskleri tam olarak anlayabilecekleri bir çözüm sunuyor.

Trend Micro’nun eksiksiz siber güvenlik platformu üzerine inşa edilen yeni Zero Trust hizmeti, uç nokta, e-posta, bulut, ağlar ve SaaS uygulamalarında telemetri kullanarak kimliklerin, cihazların ve bulut uygulamalarının risk seviyelerini sürekli olarak değerlendirmek üzere tasarlandı. Çözüm kapsamında risk öngörüleri, bir bağlantı tamamlanmadan önce sorunları otomatik olarak algılamak, engellemek veya düzeltmek için kullanılıyor. İşletmeler ayrıca, ek uygulamalara veya aracılara ihtiyaç duymadan güvenlik durumu değerlendirmelerinden ve eksiksiz içgörülerden yararlanabiliyorlar.

Cevap bırakın