Trafikte nasıl eğlenirsiniz?

0

Türkiye’nin büyük şehirlerinde yaşıyorsanız mutlaka siz de yoğun trafikten nasibinizi alıyorsunuzdur. Sabah evden işe giderken trafik, öğlen toplantıya yetişirken trafik, akşam iş çıkışı yorgun argın evinize giderken trafik, her zaman ve her yerde trafik… Eğer kendi aracınızı kullanmıyor ve toplu taşımadan faydalanıyorsanız, trafikte geçirdiğiniz zamanları daha değerli hale getirebilirsiniz…

Sabah erken saatte ve muhtemelen de karanlık bir vakitte uyandınız ve işe gitmek üzere yola koyuldunuz. Her yağmurlu havada olduğu gibi yine trafik ikiye katlanmış durumda ve varacağınız mesafeye gitmek için bayağı uzun bir süreyi yolda geçirecek gibi gözüküyorsunuz. Sabahın erken saatlerinde uyumak da iyi bir tercih olabilir ancak vaktinizi daha farklı bir şekilde de değerlendirebilirsiniz. Örneğin akıllı telefonunuz size bu konuda yardımcı olacak teknolojik cihazların başında geliyor. İndirdiğiniz uygulamalar sizi günün ilk ışıklarında oldukça eğlendirebilir. Yeni oynamaya başladığınız oyunu ‘aman patron görmesin’ telaşına kapılmadan rahatlıkla oynayabilirsiniz. Geçemediğiniz levelları hızlıca geçebilir ve oldukça fazla bir mesafe kat edebilirsiniz. Ya da indirdiğiniz bir müzik uygulamasıyla dinlendirici parçalar açabilir ve trafiğin yarattığı gerginliği üzerinizden atarak etrafa gülücükler saçabilirsiniz. Bir diğer seçenek de sosyal medya. Güne yeni başlarken dünyada nelerin olup bittiğini web sitelerinden ya da Twitter üzerinden takip etmeniz de mümkün. Ya da gündeme dair bilgileri almak için henüz erken olduğunu düşünerek, arkadaşlarınızın dün akşam neler yaptığını, kimin nerede eğlendiğini, kimin hangi iletiye ne yorum yazdığını Facebook üzerinden görebilirsiniz. Arkadaşlarınızın paylaştığı sanatsal çalışmaları görmek için Instagram’a bakmak da bir diğer alternatif olabilir.

Bir film izleyeyim bari…
Yoğun trafiğin saatlerce sürebileceğini göz önünde bulundurursanız, bu uzun yolculuk süresinde bir filmi bitirmeniz de mümkün. Bunun için dizüstü bilgisayarınızı çantanızdan çıkararak, daha önceden hazırlığını yaparak yüklediğiniz filmi açabilir ve izlemeye başlayabilirsiniz. Etrafınızdaki insanları rahatsız etmemek için sesi dışarı vermeyen ve dışarıdaki sesi de size getirmeyen bir kulaklık tercih edebilirsiniz. Eğer dizi izlemeye meraklıysanız bu yoğun trafikte dizi izlemek de eğlenceli bir tercih olabilir. Teknoloji ve gelecek ile ilgiliyseniz Black Mirror dizisini önerebiliriz. Bunun dışında Westworld de iyi bir tercih olabilir.

İnternetim olmadan asla!
Dizüstü bilgisayar dışında taşınabilirlik açısından daha hafif bir alternatif olan tableti de tercih edebilirsiniz. İçine yerleştirebileceğiniz SIM kart ile internette de dilediğiniz gibi gezinmeniz mümkün. Oyun oynamak, film ya da dizi izlemek dışında kitap dinlemek isterseniz de tablet iyi bir alternatif olabilir. Evet, az önceki cümleyi yanlış okumadınız: kitap dinlemekten bahsediyoruz. Türkiye’de kısa bir süre önce başarılı bir proje olarak hayata geçen Seslenen Kitap, size teknolojik bir ortamda kitap dinleme fırsatı sunuyor. Seslenen Kitap mobil uygulaması AppStore, Google Play Store ve Windows Phone Market’ten ücretsiz olarak indirilebiliyor. Masaüstü Seslenen Kitap uygulamaları ise seslenenkitap.com ana sayfasından bulunabiliyor. Ücretsiz uygulamalar içinde 10 kitabın ilk 30 dakikalık bölümleri ücretsiz olarak yer alıyor. Kitap satın almak istediğinizde ise iOS veya Android mobil uygulamaları içinden veya seslenenkitap.com üzerinden kolayca kitabınızı satın alabilir, cihazınıza indirebilir ve cihazınızdan sesli kitabınızı dinleyebilirsiniz. Şu anda Seslenen Kitap’ta yaklaşık 170 adet sesli ürün bulunuyor.

PlayStation da benimle gelsin!
Oyun konsolunda oyun oynamaya meraklıysanız, bu keyfinize trafikte de devam edebilirsiniz. PlayStation’ın taşınabilir oyun konsolu PS Vita, size bu yoğun trafikte arkadaşlık edebilir. Her ne kadar oyun kategorisinde az seçenek olsa da God of War ya da Uncharted gibi popüler olan oyunları istediğiniz zaman oynayabilmeniz mümkün…

Cevap bırakın