Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınTrafik nasıl eğlenceli hale gelir?

  Trafik nasıl eğlenceli hale gelir?

  İş yerinde oldukça yoğun bir gün geçirdiniz. Sabahın erken saatlerinde başlayan toplantılar, akşam saatlerine kadar yoğun bir koşuşturma şeklinde devam etti. Öğlen arasında da sadece açlığınızı bastırmak için bir şeyler atıştırabildiniz. Gün boyunca sizi arayanlara cevap veremediniz. Gelen maillerinize geri dönemediniz. Bu cümlelerde anlatılanlar gözünüzün önünden film şeridi gibi geçtiyse siz de benzer bir durumla karşı karşıyasınız, kendinizi artık çok yorgun hissediyorsunuz ve bir an önce evinize ulaşmak istiyorsunuz. Ancak iş çıkış saati yoğunlaşan trafiği de aklınızdan çıkarmanız mümkün değil. Arabanıza koyacağınız birkaç ufak teknolojik cihaz ile trafikte çıldırmadan da vakit geçirmeniz mümkün.

  iStock_000028956672_Small

  Kulaklık olmazsa olmaz
  Gün içinde en çok cep telefonlarımıza vakit ayırıyoruz, değil mi? Karşımızdakine ulaşmanın en garanti yolu olan cep telefonları artık hiç elimizden düşmemeye başladı. Gün içinde yanıtlayamadığımız, “ben seni sonra ararım” deyip arayamadığımız arkadaşlarımıza işin yoğunluğundan sıyrıldıktan sonra geri dönebiliyoruz. Bunun en ideal zamanı ise hiç şüphesiz ki, trafikte kaldığımız zamanlar oluyor. Trafikte aracınızın neredeyse yerinde saydığı ve belki de saatlerce bir arpa boyu yol alamadığınız zamanlarda geri dönemediğiniz kişileri arayabilirsiniz. Ancak kural ihlali yapmamak ve dikkatinizin dağılmaması için Bluetooth özellikli kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Cep telefonunuzun Bluetooth özelliğini açarak kulaklıkta eşleştirmesini sağladıktan sonra telefonunuzu elinize almadan görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Böylece hem tüm gün size ulaşamayanlarla kural ihlali yapmadan görüşmüş olursunuz hem de trafikte boşa geçen zamanı değerlendirmiş olursunuz.

  Trafiğin ortasında şarjsız kalmak…
  Tüm gün size ulaşamayanları arayın, Bluetooth kulaklığınızla görüşmelerinizi yapın dedik ama akıllı telefonlarımızın pil ömrü maalesef buna dayanacak uzunlukta değil. Arabanıza bindiğinizde pilinizin yüzde 100 olmadığını varsayarsak tamamen tükenip kapanma noktasına gelmesini de göz önünde bulundurmak lazım. Eğer telefonunuz tamamen kapanırsa işte o zaman trafikte çıldırma noktasına gelmeniz an meselesi. Gün içinde sizi arayan ve sizin toplantılar sebebiyle yanıtlayamadığınız anneniz, size tekrar ulaşmak için telefon açabilir ve ulaşılamaz olduğunuzda panik yapabilir. Ya da aynı şeyi siz de yaşayabilirsiniz: “Annem şimdi iyice meraklanacak!” Bu gibi durumlarda tabi ki yardımınıza harici olarak kullanabileceğiniz powerbank yetişecek. Çantanızın ufak bir bölümünü kaplayacak olan bu kurtarıcı cihaz ile pili biten telefonunuzun şarjını tek bir USB aracılığıyla bağlayabileceğiniz powerbank’iniz dolduracak. Hatta piyasaya yeni çıkan bazı modellerin sadece kredi kartı büyüklüğünde olduğunu da söylemekte fayda var.

  Kafamı dinlemek istiyorum derseniz…
  Şimdi de tam tersi bir durum düşünelim. Senaryo bambaşka olsun. Bütün gün toplantılarda beyniniz yoruldu, bedeniniz yorgun düştü ve bırakın elinize telefon almayı, kendisinin gözünüzün önünde olmasını bile istemiyorsunuz. O zaman cep telefonunuzu çantanıza atın ve trafiği fırsat bilerek uzun sürecek bu yolculuğu kendiniz için daha dinlenceli hale getirin. Bunun için arabanıza alacağınız güzel bir teyp ve ses sistemi ile dinlendirici müzikler açabilir ve bir süre kendinizle baş başa kalabilirsiniz. Ancak müziğin sesini abartarak, korna çalanları ya da arkanızdan gelme ihtimali olan bir ambulansın siren seslerini duymamazlık etmeyin tabi ki.

  Yol kaybetmek tarihe karıştı
  Eskiden gideceğimiz yerde trafik varsa ara yolları dener ve bilmediğimiz yollarda kaybolurduk. Bu gibi durumlarda camı aralar, o muhitin yaşayanı olacağını düşündüğümüz birine kornayı çalar ve gideceğimiz yeri tarif etmesini isterdik. Şimdi gelişen teknolojiyle birlikte bunu bizim için navigasyon cihazları yapıyor. Tabi ki camı aralayıp insanlara yol sormuyor, tüm yol bilgileri, ara yolların bağlantıları bu ufak cihazın içinde önceden yüklü olarak geliyor. Onun için trafiğe fazla takıldığınızda, ulaşacağınız yere olan ara yolları da deneyebilirsiniz.

  Trafikte geçireceğiniz zamanı daha eğlenceli hale getirmek için ihtiyacınız olabilecek ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN