Trackmania İnceleme

0

Arcade ortam ve arabalar. Bu ikisini bir arada seviyorsanız o zaman doğru adrestesiniz. Trackmania, ilginç pistleri ve eğlenceli oynanış deneyimiyle sizleri eğlenceli ortamlara davet ediyor. Ancak beklentinizi çok da yükseltmeyin. Oyun boyutu oldukça küçük ve bu da neden grafiklerin daha sade olduğunu açıklıyor aslında. Atmosfer namına pek bir şey bulmak mümkün değil ve öyle süslü grafikler de beklemeyin.

Tek tür stadyum aracına sahibiz ve onunla yarışlara katılıyoruz. Her ne kadar sade ve basit desek de kendisine has olan oynanış mekaniğinden hiçbir şey kaybetmeyen Trackmania, sürüş hissiyatı bakımından tatmin edici. Amacımız en hızlısı olmak olunca etrafınızda sizi zorlayan korkunç engeller yok. Tabii ufak tefek bombeler dışında. Onlar da oyuna heyecan katsın diye eklenmiş zaten.

Oyunda çok hızlı veya çok yavaş gitmek iyi bir şey değil. Yavaş iseniz zaman kaybedip, geride kalacaksınız. Çok hızlı giderseniz, torak zemine veya bombeye denk geldiğinizde işiniz bayağı zorlaşacak. Büyük engeller olmasa bile toprak, buz gibi zeminler varlığını sürdürüyor. Zeminlerin dışında kapılar da önemli. Bazı kapılar sizi hızlandırıyor ve dengeleri anında değiştirebiliyor.

Aracınızı doğru konumlandırırsanız, daha çok eğleneceğiniz kesin. Bu arada hatalar yaparsanız, zamanı geri almak gibi bir seçeneğiniz yok. Oyunun diğer güzel kısmı kendi pistinizi inşa edebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla oynamak için güzel bahane. Aracınız tek çeşit olsa bile kozmetikten yana sıkıntınız yok. Eğer hala kafanızda soru işaretleri varsa oyunun Starter Access kısmını deneyin.

Burada oyunu denemek, anlamak için zaman harcayabilirsiniz ve tamamen ücretsiz. Satın almaya karar verdiğinizde her sezon eklenecek 25 haritaya da hazırlıklı olun. Trackmania, mükemmel bir oyun değil ancak içeriği oldukça çeşitli ve son zamanlarda yarış oyunlarının ihtiyacı olan temellere sahip. Hız tutkunları için özellikle oldukça eğlenceli ve tatmin edici.

Cevap bırakın