TP Vision yapay zekalı yeni TV’lerini tanıttı

0

5. Nesil P5 Görüntü İşlemcili Yapay Zeka özellikleri, ilk kez 2021 model Philips OLED806 ve 856 modelleriyle tüketiciyle buluşacak. Geliştirilmiş görüntü işlemcisi, Philips TV’nin 9636 ve 9506 serisindeki ilk Ambilight mini LED setlerinde de yer alacak. 

Her ortama ait ışık koşullarında daha rafine bir görüntü kalitesi performansı amacıyla, yapay zeka fonksiyonuna ışık sensörü özelliği ve Film Algılama kategorisi de eklendi.

Televizyonun içinde bulunan yapay zeka işlevi; geçtiğimiz 30 senede araştırma ve geliştirme ekibi tarafından oluşturulan  veritabanındaki milyonlarca PQ test klibini analiz ederek makine tabanlı öğrenme yöntemini kullanıyor. Yazılım; PQ işlevinin beş öğesi (kaynak, renk, kontrast, hareket ve keskinlik) arasında daha iyi bir denge oluşturmak için tasarlandı.

TP Vision ekibinin PQ uzmanları; yapay zekanın, içeriği manzara/doğa, yüz/cilt tonu, hareket/spor, karanlık/kontrast ve diğerleri olmak üzere beş kategoriye ayırmak için kullandığı sistemin genel parametrelerini tanımlıyor. Yapay zeka, gerçeğe en yakın görüntüyü oluşturmak için otomatik olarak doğru kategoriyi seçerek beş PQ içeriğini analiz yoluyla dengeyi sağlıyor.

5.nesil P5, film modunun dahil edilmesiyle, filmleri otomatik olarak işaretliyor ve izleyicilere Home Cinema, Pure Cinema ve Film Maker Mode (FMM) seçenekleri sunuyor.

Oyunseverler ve sporseverler de televizyonlarda bulunan Fast Motion Clarity özelliğini aktifleştirerek bir görüntüden diğerine kademeli geçiş yapmasına olanak sağlıyor ve ekranda oluşabilecek bulanıklığı önleyebiliyor.

Cevap bırakın