Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımTP-Link’ten gigabit internet kullanıcıları için yeni yönlendirici

  TP-Link’ten gigabit internet kullanıcıları için yeni yönlendirici

  TP-Link, gigabit internet bağlantısına sahip kullanıcıların ihtiyacı olan yeni bir yönlendiriciyi duyurdu. 2.5 Gigabit WAN/LAN girişine sahip olan Archer AX72 Pro model yönlendirici, evde ağa bağlı tüm cihazların gigabit hızdan yararlanması için geliştirilmiş.

  İnternet servis sağlayıcılar, başta büyük şehirler olmak üzere pek çok yerde gigabit bağlantı desteği vermeye başladı. Evlerinde ya da küçük ofislerinde gigabit bağlantıya geçen kullanıcılar, bu yüksek hızdan ağa bağlı tüm cihazların yararlanabilmesi için gigabit desteğine sahip güçlü bir yönlendiriciye ihtiyaç duyuyorlar. Ağ pazarının öncü markası TP-Link®, bu ihtiyaca cevap veren geniş bir ürün seçeneğine sahip. Şimdi bu ürünlere 2.5 Gigabit WAN/LAN girişine sahip yeni bir model daha eklendi. Archer AX72 Pro model yönlendirici, geçen yıl satışa sunulan AX72 modeliyle aynı özelliklere sahip, tek farkı Pro modelinde 2.5 Gigabit bağlantı desteği olması.

  WiFi 6 teknolojili bir yönlendirici olan Archer  AX72 Pro, 5400 Mbps’ye (5.4 Gbps) kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Evdeki tüm cihazların gigabit hızda internetten yararlanması amacıyla tasarlanan yönlendiricide toplam 5 adet Gigabit giriş bulunuyor. Bunlardan biri 2.5 G, biri 1 G olmak üzere WAN/LAN girişi, diğer üçü ise 1 gigabit LAN girişi olarak yer alıyor. Bu sayede kablolu cihazlar da internete yüksek hızda bağlanabiliyorlar.

  100 Cihaza Bağlantı Desteği

  WiFi 6 teknolojisinin avantajlarını sunan yönlendirici, 100’den fazla cihaza bağlantı desteği veriyor. 160 MHz kanal genişliği ve eşzamanlı bağlantılarda performans düşmesi yaşanmaması gibi avantajların yanı sıra daha geniş WiFi kapsama alanı da sunan ürün, harici 6 adet antene sahip. Dört verici-dört alıcı (4T4R) özellikli bu antenler ve hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde WiFi sinyallerini evin her yerine ulaştırabiliyor.

  VPN desteği olan yönlendirici güçlü güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor. TP-Link’in HomeShield güvenlik paketi sayesinde başta çocuklar olmak üzere aile üyelerinin sanal alemde güvenliğini sağlayan özelliklerle donatılmış. Gerçek zamanlı ev ağını tarayarak olası tehditleri saptayabilen cihaz, aynı zamanda Ebeveyn Denetimi uygulamasıyla uygunsuz içerikleri engelleyebiliyor. Ağa faklı bir cihaz bağlandığında kullanıcıya bildirim göndererek ağın hep güvende kalmasını sağlamak da HomeShield güvenlik paketinin özellikleri arasında.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN