TP-LINK Talon 4 dakikada 4K film indiriyor!

0

TP-LINK

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen ve daha çok ‘geleceğin teknolojileri’ maiyetindeki tanıtılan yeni cihaz ve hizmetler ekseninde gelişen tüketici elektroniği fuarı CES 2016’da öne çıkan aygıtlardan biri de TP-LINK Talon AD7200 oldu.

Talon AD7200 bir çoklu bantlı yönlendirici (router olarak da bilinir), ancak onu diğer birçok aygıttan ayıran özelliklere sahip, hatta sahip olduğu bazı özelliklerle türünün ilk örneği. Ekran_Resmi_2016-01-06_19_05_35

Qualcomm’un yeni 802.11ad teknolojisi ile geliyor ve henüz kullanılmayan 60GHz frekansında çalışıyor; şirket açıklamasına göre 4.6Gbps’ye kadar kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Kablosuz ağ alanında yepyeni bir standard olan ve özellikle IoT için birçok cihazı yüksek hızlarda haberleştirmek üzere tasarlanan 802.11ad standardına sahip ilk ürün, günümüzün yaygın standardı olan 802.11ac teknolojisi ve 2.4/5GHz frekanslarında da çalışıyor. Otomatik olarak frekanslar arası geçişler sağlanıyor.

Peki bu oldukça fütüristik tasarımlı ve modern teknolojilerle donatılmış aygıtın performansı ne düzeyde?

Talon_AD7200_HI-RES_IMAGE TP-Link Talon basın görseli.

İlk sonuçlar oldukça şaşırtıcı. CES 2016 kapsamında gerçekleştirilen bazı testlerde uzun metrajlı bir 4K filmi, sadece 4 dakikada indirebildiği ve 1000 adet fotoğrafı beş saniye içinde bir depolama ünitesine aktardığı görülüyor. 4K içerik pazarının hızla geliştiği düşünüldüğünde söz konusu göstergeler, son derece verimli bir internet kullanımına işaret ediyor.

Sekiz antenli aygıtta 4 gigabit Ethernet portları ve dosya aktarımı için iki adet USB 3.0 portu bulunuyor. Kısa süre içinde satışlarına başlanacağı belirtiliyor. Fiyatı hakkında bir bilgi ise henüz duyurulmuş değil. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Media Markt’taki her bütçeye uygun router modelleri için buraya tıklayınız…

Cevap bırakın