TP-Link MR400 AC1350 : SIM kartlı 4G LTE Router

0

Router kavramına yeni bir boyut kazandıran TP-Link, yeni ürünü olan TP-Link MR400 AC135 yönlendiricisi ile konuğumuz oldu.   

Oynadığımız oyunlardan izlediğimiz dizilere, sosyal medya gezintilerine kadar internet hızının önemi oldukça büyük. Aslında gelişen ve hızlanan teknolojinin bir dezavantajı olarak bazen en ufak bekleme sürelerine bile katlanamadığımız oluyor. Bir de bağlantı hızınızın yavaşladığını hatta bağlantının kesildiğini düşünüldüğünde kabuslu günler başlıyor. Bu durumu yaşamamak için mutlaka yüksek performanslı ağ ürünleri ( TP-Link MR400 ) tercih etmelisiniz.

Zaten üreticiler bu tür durumları bildikleri için özellikle performans ve stabilite arayan kişiler için çeşitli ürünler geliştirmiş durumdalar. Öyle ki  yüksek performanslı deneyimler için özellikle router tarafında önemli çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Tıpkı bu hafta incelediğimiz ve oldukça iddialı olan  TP-Link’in yeni ürünü olan TP-Link MR400 AC1350 Wireless Dual Band 4G LTE Router gibi.

İlk izlenim

Kutuyu açtığımızda, ilk etapta oldukça şık bir ürünle karşılaşıyoruz. Piano black olarak da tabir edebileceğimiz parlak siyah renkte, hafif eğimli tasarımıyla oldukça şık görünüyor. İki antenini de biri sağ diğeri solda olmak üzere konumlandırdıktan sonra ister bir masaya yerleştirin, isterseniz de duvara asın.

Cihazın arka tarafına baktığımızda, LAN ve WAN girişlerini, WPS ve Wi-Fi devreye alma tuşlarını görüyoruz. Bu esasında oldukça önemli bir özellik. Birçok üründe WiFi açma kapama düğmesi yer almıyor. Bu düğme sayesinde kablosuz ağı kullanmadığınızda kapatabilmeniz çok iyi düşünülmüş olduğunu belirtmek isteriz.

Tabii TP-Link MR400 AC1350 ürününün en dikkat çekici taraf ise, en sağ tarafta konumlandırılan sim kart girişi. Kutunun içinde farklı SIM kartlar için adaptörleri unutmayan TP-Link, her türlü SIm kart ile çalışabiliyor.

4G LTE desteğine sahip

Evet, TP-Link‘in bu ürünü, 4G LTE teknolojisine destek veren bir ürün. Dolayısıyla cihazınızı router olarak kullandığınız esnada bağlantınız kesilirse direkt devreye sim kartınızı sokabilir ve 150Mbps indirme ve 50Mbps yükleme işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. İşin güzel tarafı ise kurulumun çok basit olması. Öyle ki Sim kartınızı taktıktan sonra bu ürünğ daha doğrusu 4G LTE teknolojisini direkt olarak  kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Bu router’ı normal router’lardan ayıran önemli farklardan bir tanesi de MU-MIMO teknolojisine destek veriyor olması. Basitçe anlatmak gerekirse normal bir router modeli aracılığıyla aynı anda birden fazla cihaza bağlantı gerçekleştirebilirsiniz, ama öncelik ve hız değerlerinde farklılıklar yaşanır. MU-MIMO teknolojisi ise, aynı anda bağlantı kurabildiği gibi iki cihaza da aynı hızı sunabiliyor. 2.4GHz bandında 450Mbps’a ulaşabilen cihaz, 5GHz bandında ise 867Mbps değerine ulaşabiliyor.

Sonuç

TP-Link MR400 AC1350 ile Netflix üzerinden dizilerinizi rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. Daha da önemlisi 4K çözünürlüklü içerikleri çağırabildiğiniz gibi,  oynadığınız oyunları canlı yayınlayıp  arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Elbette  veri transfer hızı, daha doğrusu dosya transferlerin hızlı olması da önemli. TP-Link MR400 AC1350, bu konuda kullanıcıyı kesinlikle üzmüyor ve en zor şartlkarda bile performansından feragat etmiyor.

Son olarak şunları da eklememiz gerekiyor. Bu ürüne çocuklarınız için aile koruması modunu aktif hale getirebiliyorsunuz. Bununla birlikte misafirleriniz için yine bağlantı hızı ve öncelikleri kendiniz belirleyeceğiniz bir misafir ağı oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede hem güvenli hem de sizin kontrolünüzde bir ağ paylaşımı sunabiliyorsunuz.

TP-Link  ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın