Tp-Link LB130 ile milyonlarca renk

0

tp-link-bulb-1-640x427-c

Işığı açmak veya kapatmak, aslında günümüzde çok daha farklı bir hal almayan başlayan, bir nevi ‘eskiye’ dair hareketler. Örneğin kimi ampüllerle çok sayıda renk seçeneği sunuluyor ve yaşam alanlarınızı dilediğiniz renkte aydınlatmanıza imkan tanınıyor. Son dönemin ‘inovatif hamleleri ile iddialı’ markalardan Tp-Link’in yeni akıllı ampul modeli LB130 ise size renk şeması konusunda milyonlarca farklı seçenek sunuyor. Böylelikle aydınlatma potansiyeli artarken herhangi bir hub ya da ekstra aparata da gerek duyulmuyor.
tp-link-bulb-5-640x427-cTp-Link LB130, Amazon Alexa’yla uyumlu. Kasa adlı uygulama üzerinden sesli olarak kontrolü mümkün. En genel kullanım metodu ise elbette iOS veya Android cihazlar üzerinden olacak. Uygulama üzerinden parlaklık ayarlama, zamanlama ya da renk tercihleri gerçekleştirilebiliyor.

tp-link-bulb-3-640x427-c

İnovatif özelliklerden biri, kullanıcının beğendiği renk şemasını kaydedebilmesi. Ayrıca bir LED ampul olduğundan dolayı düşük enerji tüketimi de söz konusu. Ürünle ilgili görüş belirten Tp-Link ABD Başkan Yardımcısı Lewis Wu, milyonlarca renk seçeneği ile akıllı hub’a gerek duyulmaksızın evlerdeki aydınlatma konusunda sonsuz seçeneklerin sunulduğunu kaydetti. Akıllı ampulün Türkiye’de de kısa süre içinde satışa çıkması bekleniyor. ABD için 50 dolar olarak belirlenen TP-Link LB130 fiyatı, muhtemelen Türkiye’de 200-300 TL aralığında olacak.

Detaylı bilginin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın