Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunTotal War Saga: Troy İnceleme

  Total War Saga: Troy İnceleme

  Görünüşe göre Antik Yunan bir kez daha moda oldu. Assassin’s Creed: Odyssey’in kükreyen başarısıyla Ubisoft artık yalnız değil. A Total War Saga: Troy’un PC çıkışı ile ortam bayağı şenlendi. Total War etiketinin bir sonraki sürümü olan Total War Saga: Troy, gözlerini Homeros’un destansı hikayesi  Truva destanına dikiyor.

  Özellikle, Truva krallıkları ile Miken Yunanistan arasındaki çatışmayı kapsayan Truva Savaşı. Geliştirici Creative Assembly, buradaki yaklaşımında ilginç bir yol izlemiş, çünkü bu durum ne tam olarak hayal ürünü ne de tarihsel doğrulukla dolu. Bunun yerine stüdyo, at kabileleri olarak tasvir edilen Centaurlar ve üzerinde tek bir göz deliği olan büyük bir adam olarak Cyclops gibi mitolojik birimlerle “efsanenin ardındaki gerçek” havası sunan TROY ile orta bir zemin oluşturmuş.

  Bu efsanevi birimler, belirli yerleşim yerlerinde benzersiz bir yapı zinciri aracılığıyla açılabilir. Kılıçlar, efsaneler ve daha fazlası. Başlangıçta Yunanlılar ve Truva atları arasında bölünmüş sekiz grup seçeneğiniz var. Total War’da olduğu gibi her birinin kendi oyun stili, benzersiz birimleri ve kahramanları mevcut. Dünya haritası görünümündeki kaynaklar, ele geçirdiğiniz veya inşa ettiğiniz illerdeki köylerden toplanır. Ekonominizi artırmaya yardımcı olmak için doğru dengeyi bulmak önemlidir.

  Her ildeki şehirler Troy’da özeldir ve buradaki yönetime, kaynaklara, ordu güçlendirmelerine dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca belirli Yunan Tanrıları için dini binaları, onların iyiliğini kazanmak için uğraşmayı da unutmamak önemli. Hikaye haritası aslında pek çok aksiyon barındıracak kadar büyük. TROY’daki savaşta Achilles ve Hector gibi kahramanlar tarafından yönetilen ordular, kahraman silahlarını ve yetenek setlerini tanımlayan birkaç farklı sınıfla karşılaşıyor.

  Bazı kahramanlar birimleri desteklemek ve güçlendirmek için daha uygunken, Achilles ve Hector gibi büyük kahramanlar tamamen ön saflardaki ihtişamla ilgileniyor ve rakip kahramanı deviriyor. Birim çeşitliliği ve yüksek seviyeli birimlerin kırılmaz olması gibi yeteneklerle gelmesiyle de oynanışta önemli bir rol oynar.  Genel olarak Total War Saga: TROY, strateji türünü sevenlerin dikkatini çekebilecek isimlerden. İçerisinde hikayesel anlamda biraz efsane, biraz da tarih var.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN