Total War: ARENA’dan ‘ilk ses’

0

1479117547_twa_wga_key_art

Stratejik bir iş birliği için el sıkışan Wargaming, SEGA ve Creative Assembly, Wargaming bünyesinde kurulan yeni yayıncı departman Wargaming Alliance’tan çıkacak ilk oyunun Total War: ARENA olacağını açıkladılar.

Wargaming Alliance, üçüncü parti yayıncı ve geliştiricilere oldukça yoğun bir rekabet içeren free-to-play pazarında ihtiyaç duyabilecekleri her türlü desteği sağlamak için kurulmuş bir oluşum. Wargaming Alliance aracılığıyla geliştiriciler ve yayıncılar, aynı zamanda Wargaming’in 100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan database’ine oyunlarını sunma fırsatı da elde edecekler.

Total War, SEGA’nın en bilinen ve en başarılı stratejik savaş oyunu olma özelliğini taşımakta. Creative Assembly tarafından geliştirilen Total War: ARENA, oyunun epik savaşlarını free-to-play pazarına taşırken, oyun içerisinde karşılıklı 10’ar kişiden oluşan takımların mücadele edeceği belirtiliyor.

“SEGA oyunlarını daha geniş kitlelere ulaştırmak adına fırsatları daima değerlendiren bir oyun şirketi,” diyen SEGA Europe Başkanı ve Operasyon Direktörü Jurgen Post, sözlerini, “Wargaming ile Total War: ARENA’nın yayınlanması için gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği sayesinde Creative Assembly’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı bu benzersiz yapımın değerini ikiye katladığımıza inanıyoruz. SEGA olarak Wargaming gibi free-to-play pazarınn mihenk taşlarından biri olmuş bir şirketle güçlerimizi birleştirmek, Total War: ARENA’nın dünya çapında hak ettiği başarıyı kazanması için çok önemli bir adım oldu,” şeklinde bitirdi.

Cevap bırakın