Tortilla Pods ile tanışın

0

Ekran Resmi 2016-05-05 23.09.03

Bolca duyulan ama pek de global hal alamayan tortilla için bir sıçrama kaynağı oluşturur mu bilinmez ama yakında satışa sunuluyor. İşte detaylar…

Teknolojik ilerlemenin kimi el emeği göz nuru şeyleri de otomasyona bağladığı bir gerçek. Yapmanız gereken yalnızca koltuğunuza uzanıp pişmesini beklemek çeşitli ürünlerde. İşte buna yönelik yeni bir aygıt, elle hazırlanan ve otantik bir yiyecek olan tortillanın çok daha zahmetsiz şekilde yapılabilmesine odaklanıyor.

Tortilla Pods adıyla gelen aygıt, aslında bir fritöz/kahve makinesi füzyonunu andıran tasarımıyla mutfaklarda yabancı karşılanacak gibi görünmüyor. Tasarlanma ve üretim hikayesi ise oldukça ilginç…

Ekran Resmi 2016-05-05 23.08.10

Bir Kickstarter projesi

Tortilla makinesi olarak da anılan aygıt, bir Kickstarter projesi olarak başladığı yolculukta internet kullanıcılarının bağışları sayesinde üretim aşamasına geçirilmesi için gereken finansmanı sağlamış durumda. Kısa süre içinde satışlarına başlanacağı duyuruldu bile.

Fiyatı da belli

Fiyatı ise 437 dolar olarak belirlenmiş ve tek bir tortillayı 0,79 dolara malettiği belirtiliyor. Sektör standardı olur mu ya da bolca duyulan ama pek de global hal alamayan tortilla için bir sıçrama kaynağı meydana getirir mi bilinmez ama ilgi çekeceği bir gerçek.

Bu arada çalışma prensibi de çok basit; mısır ekmeği hamuru ve suyla yapılan tortilla için bu aygıta malzemeleri ekliyor ve saniyeler içinde hazırlanmasını bekliyorsunuz.

Cevap bırakın