TomTom’dan kalp atışı izleyen akıllı bileklik

0

1472807043_TomTom_Touch_3

Hollanda merkezli teknoloji şirketi TomTom, her ne kadar navigasyon cihazlarıyla tanınsa da farklı alanlarda geliştirdiği cihazlarıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Kısa süre önce tanıtılan akıllı bileklik modeli Touch; gerek tasarımı, gerekse teknoloji özellikleri ile ilgi çekeceğe benziyor.

TomTom Touch, aynı zamanda şirketin tarihindeki ilk fitness takip cihazı olma özelliğine sahip. Adımlarla, uykuda ve tüm gün kalp atışlarıyla bilekten vücut kompozisyonunu analiz edebiliyor. Vücudun yağ ve kas oranını gösteren TomTom TOUCH, aynı zamanda kalp atış hızını sürekli olarak ölçüyor.

TOUCH kalori ve adım sayma gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyor. Ayrıca akıllı saat bildirimleri de cihazın ekranına geliyor ve TomTom MySport uygulamasıyla birlikte çalışıyor. Öte yandan TomTom, dikkat çeken başka ürünler de tanıttı. TomTom VIO, TomTom CURFER ve TomTom ADVENTURER’e yakından bakacağız…

TomTom VIO scooter için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk navigasyon cihazı.

Araçlar için bir performans izleyici olan ve daha az yakıt harcanmasını sağlayabileceği kaydedilen TomTom CURFER.

Outdoor akıllı saat TomTom Adventurer; mesafe, yükseklik, boylam gibi değerleri takip etmeyi sağlıyor. Kalp atış hızını ölçebilen, kalori ve adım sayabilen TomTom ADVENTURER ile aktiviteler 7/24 izlenebiliyor.  TomTom, navigasyon aygıtları için harita güncellemesi ile ilgili bir dizi geliştirmeyi de yayınladı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın