Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunTom Clancy's The Division İnceleme

  Tom Clancy’s The Division İnceleme

  Ubisoft’un son yıllarda oyun karnesi çok da başarılı değil. Özellikle Ubisoft yapımlarında uygulanan görsel “downgrade” oyuncuların oyunu tanıtıldığı gibi görememesine, bu sebepten ötürü de beklediğini bulamamasına sebep oluyor. Özellikle Ubisoft yapımlarında görülen bu durum, Tom Clancy’s The Division’da da kendini gösterdi. Ancak tüm açık “Downgrade” durumuna rağmen, ne oyun basınında, ne de oyuncular tarafından The Division’a yoğun bir eleştiri olmaması, yapımın kendi halinde ne kadar başarılı olduğunun da bir kanıtı oldu.

  maxresdefault

  Tom Clancy’s The Division, bizleri dünyanın en ünlü şehirlerinden biri olan New York’a götürüyor. Dolar üzerinden yayılan Smallpox isimli bir virüsün, dünya nüfusunun büyük bir bölümünü öldürmesinden sonra çöken toplumun, ayakta kalma savaşını bizlere anlatıyor. ABD hükümeti tarafından gizli bir eğitim alarak eğitilen The Division ajanlarından biri kontrol ettiğimiz yapımda, muhteşem detaylarla saklı ve üzerinde inanılmaz bir emek harcandığı her santiminden belli olan post apokaliptik bir New York’u deneyimleme şansına erişiyoruz.

  Tom Clancy’s The Division’ın genel hatlarına baktığımızda standart bir TPS oyunun etkilerini görüyor olsak da, oyunun içine daldığınızda aslında yapımın RPG öğelerinin çok ama çok yoğun bir şekilde sizleri sarmaladığını hissediyorsunuz. Oyun her ne kadar vereceğiniz değerler ile karakterinizi şekillendirmenize izin vermese de, giydiğiniz ekipmanlar ile bunu yapma şansınız mevcut. Karakterinizi dilerseniz bir hasar canavarına dönüştürebilirken, isterseniz bir destek karakteri oluşturabiliyorsunuz.

  The-Division-Ubisoft-E3-2015-Stream-04-1280x720

  Üzerinizde giydiğiniz her bir kıyafet, 3 ana özelliğinize etki edebiliyor. Firearms, Stamina ve Electronics olarak üçe ayrılan statlarımızın her biri, farklı özelliklerimizi geliştiriyor. Firearms, silahlarınızla ile verebileceğiniz hasarı artırırken, Stamina canını yükseltiyor, Electronics ise kullanabileceğiniz yeteneklerin etkisini artırıyor. Zaten oyun içerisinde elde ettiğiniz kıyafetlerin tümü, bu üç ana özellikten birini artıran biçimde işliyor.

  The-Division

  Tom Clancy’s The Division’ın, bizlere bir RPG olarak gördüğümüz en detaylı veya en iyi karakter özelleştirme imkanını sunmadığı bir gerçek. Her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz şekilde karakterimizi özelleştirebiliyor olsak da, bunun oyunu tam olarak bir RPG kategorisine sokamadığını söyleyebiliriz. Genellikle üzerimizdeki kıyafetlere bağlı kalan bu gelişme, oyunu birazcık Diablo 3’e benzer bir yapıya sokuyor da diyebiliriz.

  Oyunun RPG öğelerini bir kenara koyarsak, The Division’ın en iyi yaptığı şeye geçebiliriz, oynanışın akıcılığına. Tom Clancy’s The Division, bizlere bir TPS oyununda görebileceğimiz en eğlenceli ve akıcı oynanış özelliklerini sunmayı başarıyor. Cover-Based Shooter’lar içerisinde gördüğümüz en başarılı mekanikleri birleştirerek akıcı bir tecrübe sunmayı başaran Tom Clancy’s The Division, oynanış olarak bizden tam not alıyor.

  TheDivision-2016-01-30-00-47-06-15-1280x720

  The Division’ın bir diğer önemli özelliği ise kuşkusuz oyunun karanlık bölgesi, yani Dark Zone’u. Dark Zone içerisinde diğer tüm oyuncular ile PvP yapma şansımız bulunurken, oyun içerisinde elde edebileceğimiz en değerli eşyaları da yine buradan kazanıyoruz. Herhangi bir NPC’den düşürdüğümüz eşyalarımızı, Dark Zone içerisindeki çıkarma pistlerine götürüyor, helikopterimizi çağırıyor ve düşürdüğümüz ekipmanı güvenle bölgemize gönderebiliyoruz.

  The_Division_snowdrop_engine

  Oynanışı ve özellikleri ile bizlerden her konuda tam not almayı başaran Tom Clancy’s The Division, modern zamanda geçen ve RPG öğeleri ile süslenen bir RPG arayışı içerisinde olan oyuncular için adeta bulunmaz bir nimet, zaman içerisinde evrimleşerek gelişeceğinden hiç bir şüphemizin olmadığı Tom Clancy’s The Division, mükemmel bir görsel emek ile hazırlanmış modern bir TPS deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için kesinlikle kaçırılmayacak bir yapım. Hele bir de oyunu birlikte oynayabileceğiniz bir arkadaş çevresine sahipseniz, Tom Clancy’s The Division’ı hiç düşünmeden satın almanızı tavsiye ediyoruz.

  Oyunun ilk bakışını aşağıdan seyredebilirsiniz.

  [vsw id=”rW-CD1oze1A” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”yes”]

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN