Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTogg’dan bayram seyahati için öneriler

  Togg’dan bayram seyahati için öneriler

  Türkiye’nin farklı şehirlerinde kullanıcıları T10X ile buluşturan Togg, elektrikli araçla bayram seyahatine çıkacak kullanıcılara pek çok öneride bulundu. Togg’un önerileri şöyle:

   

  Şarj noktalarına göre rota oluşturun

  Elektrikli araçlarla uzun yolculuk öncesi rotayı şarj noktalarına göre planlamak konfor sağlar. Eğer bir T10X kullanıyorsanız, akıllı cihazınız yolunuzun üzerindeki şarj noktalarını kendiliğinden gösterir.

   

  Kendiniz için iki saatte bir mola verin

  En sorunsuz ve yormayan yolculuk, araç tipi fark etmeksizin iki saatte bir mola verilerek yapılan yolculuktur. Yolculuğunuz sırasında kendiniz için verdiğiniz molalarda aracınızı şarj ederseniz, sadece şarj için durmadan tatil rotanıza ulaşabilirsiniz.

   

  Hız ve enerji tüketimine dikkat!

  Sadece elektrikli araçların değil içten yanmalı araçların menzili de sürücünün kullanım tarzından etkilenir. Yolculuğunuz sırasında bir sonraki şarj noktasını belirlerken, ortalama hızınızın ne olacağını ve bunun ne kadarlık bir enerji tüketimine neden olacağını öngörmeye çalışın.

   

  Tüm şarjı bitirmeyin

  Tamamen boş bir batarya, şarj noktasında daha uzun süre beklemenize yol açar. Ükemizde hızlı şarj istasyonlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hedeflediğiniz şarj noktasında beklemeniz söz konusuysa, yakın çevredeki diğer istasyonlara ulaşacak kadar şarjınızın olmasına özen gösterin.

   

  Otel rezervasyonu yaparken şarj imkânını da sorun

  Artık pek çok konaklama tesisinde 3.7 kW, 7.4 kW, 11 kW ya da 22 kW gücünde çıkış sağlayan şarj üniteleri var. Tatilinizi planlarken bu imkana sahip bir tesis seçerseniz, aracınızı gece şarj edip, gündüzleri çevreyi rahatlıkla gezebilirsiniz. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN