Tinder’a Spotify’da dinlenen şarkıları görebilme özelliği geldi

0

tinder

Popüler mobil uygulamalar arasındaki işbirlikleri ve karşılıklı etkileşimlere bir yenisi daha eklendi. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’dede yoğun ilgi ile gören çöpçatanlık uygulaması Tinder’da, müzik akışı uygulaması Spotify üzerinden dinlenen şarkılar profil üzerinden gösterilebilecek.

Grup özelliği gibi ilginç yeniliklerle geliştirilen Tinder’da söz konusu Spotify özelliği dikkat çekici. Kullanıcıların birbirlerinin müzik zevki hakkında bilgi edinmesinin amaçlandığı aşikar. Böylelikle aynı müzik zevkine sahip kimselerin mobil uygulama üzerinden birbirleri ile tanışmasının da önü açılıyor. Dijital çöpçatanlıkta yeni bir dönem değil elbette, ancak dikkate değer olduğuna şüphe yok.

Öte yandan Spotify, söz konusu çöpçatanlık uygulaması adımı ile birlikte daha geniş kapsamda ilgi çekmeyi planlıyor gibi görünüyor. En fazla kullanıcıya sahip müzik akışı uygulaması konumunda yer alan Spotify, buna karşın elde ettiği gelirler de halen hedeflerin gerisinde kalıyor. Bu noktada Tinder’ın etkisinin ne yönde olacağı merak uyandıran bir soru işareti olabilir.

Tinder ise son dönemde birçok açıdan geliştirilen yapısıyla ilgi uyandırmaya devam ediyor. Kullanıcıların yakınlarındaki diğer kullanıcılarla tanışabilmesine olanak tanıyan Tinder, kendi alanında öne çıkan yazılımlar arasında yer alıyor.

Mobil uygulamalara dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın