Tinder’ın filmi geliyor

0

tinder

Tinder, küresel düzeyde yoğun ilgi gören bir çöpçatanlık uygulaması. Türüyla ilgili olarak sayısız uygulamaya ilham veren platform, yakın zamanda bir Hollywood filmine konu oluyor…

ABD’nin önde gelen medya platformlarında yer alan habere göre Tinder filmi, aşk temalı bir yapım olacak. Yapımcılığını Warner Bros.’un üstleneceği filmide ilgili uygulama sayesinde tanışan bir çiftin hayatı konu edilecek. Şimdilik daha fazla ayrıntı yok. Senaryosunun henüz tamamlanmadığı bildirilen filmin vizyon tarihi hakkında da net açıklamalar bulunmuyor. Ancak 2017 yılında gösterime girmesinin beklendiği ifade ediliyor. Yüksek bütçeli bir yapım olacağı da yine kamuoyuna aktarılanlar arasında.

Son yıllarda sosyal medya, internet platformları ve kimi video oyunlarının sinema endüstrisi tarafından ele alındığı görüldü. Özellikle Facebook’un bu noktada bolca konu edildiği biliniyor. Social Network bu konuda öne çıkan filmlerden biriydi. Son yıllarda Apple’ın kurucularından Steve Jobs’un hayatını ele alan filmler de beyaz perdede ilgi gördü. Ancak şu da bir gerçek ki teknoloji konusunda sunulan film sayısı halen son derece az sayılarda. Bu yönden bakıldığında Tinder temalı sinema filmin önemi daha fazla ortaya çıkıyor.

Tinder’ın filmiyle ilgili ilk eleştiriler de son derece ilgi çekici. Bu tür uygulamaların güvenli olmadığını öne süren bir kesim, film sayesinde Tinder’ın daha fazla ilgi göreceğini ve dolayısıyla da güvensiz buluşmaların sayısının artacağını savunurken, diğer kesim ise fikirden memnun.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın