Tinder, AI özellikli ‘Super Likeable’ özelliğini test ediyor

0

Tinder, dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen arkadaşlık/flört uygulamaları arasında. Türkiye’de de hatrı sayılır bir kesim tarafından tercih edilen uygulamanın yakın gelecekte kullanıma sunulacak özelliklerinden Super Likeable, ABD’de iki şehirde (New York ve Los Angeles) test ediliyor. Özelliğin öne çıkan yönü yapay zeka desteği ile birlikte işlev gösteriyor olması.

2015’te kullanıma sunulan Super Like özelliğini çağrıştıran ismi ile dikkat çeken Super Likeable, sürükleme geçmişinin analiz edilmesi ve ilgisini çekebilecek profillerin belirlenip önerilmesine dayanıyor. Rastgele şekilde gelen ve dört farklı kullanıcıyı içeren Super Likeable profilleri, Tinder’ın sonraki büyük adımı olabilir.

Algoritmanın arkasındaki detaylar henüz netlik kazanmamış olsa da ilk emareleri 2017’nin başındaki Makine Öğrenme Konferansı’nda duyurulan TinVech adlı makine öğrenme teknolojisine dayanıyor. Tinder’ın baş ürün sorumlusu WIRED dergisine verdiği bir röportajda, TinVec’in kullanıcıların geçmişteki davranışlarını ele alıyor ama bunun yanı sıra birçok başka faktörü de dikkate alıyor demişti.

Yapay zeka tarafındaki enjeksiyon, bakalım Tinder’da Super Like özelliğinin kullanımındaki sorunları yok etmeye yardımcı olacak mı, kullanıcı tabanında daha yoğun bir ilerlemeyi beraberinde getirecek mi? Soruların yanıtları bekleniyor… Deneme sürecinin sonundaki nihai halinin de merakla beklendiğini belirtelim.

Cevap bırakın