Tinder ABD Başkanlık Seçimleri için sanal anket düzenliyor

0

swipethevote_flow

Tinder, ABD’nin ardından 15 yeni ülkede daha ilginç bir anketi kullanıma sundu. Kısa süre sonra gerçekleşecek ABD Başkanlık Seçimi öncesinde, kullanıcılara sanal bir seçim sağlanıyor.

Ekrana gelen seçeneklerde, silah kontrolü vergilendirme, asgari ücret gibi konulardaki seçenekler Tinder’ın klasik sağa sola kaydırma hamlesi ile belirleniyor. Soruların bir bir geçilmesinin ardından da politik görüşe göre bir eşleştirme ekrana geliyor; Clinton ya da Trumpf tercihine yakın olunduğu belirleniyor.

Böylelikle bir nevi kısa bir ankete katılım da gerçekleşmiş oluyor. Seçim işlemlerinin Tinder’ın kullanım formu olan sağa sola kaydırma şeklinde sağlanması ilgi çekici.

Ve o 15 yeni ülke

Yeni ülkeler ise şöyle; Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, Kore, Meksika, Rusya, İspanya ve Birleşik Krallık. Ülkelerin çoğunun ABD’ye yakın ülkeler olduğu gözden kaçmıyor.

Seçim heyecanı mobil uygulamalara sıçradı

Hillary Diane Rodham Clinton ve Donald John Trump arasındaki Başkanlık yarışından kimin galip geleceği dünya kamuoyu tarafından merakla beklenirken popüler mobil uygulamaların da bu durumu çeşitli şekillerde ele aldıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Mobil uygulamalara dair güncel gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın